Стало відомо, що Юлія Тимошенко висуватиметься кандидатом в президенти на партійному з'їзді, який відбудеться 22 січня. Тобто, у День злуки українських земель.

Також, з посиланням на якісь джерела ЗМІ повідомили, що президент Петро Порошенко оголосить про свої висунення наприкінці січня або на початку лютого.

Отже, однозначною можна вважати інформацію про дату висунення Ю.Тимошенко. А що стосується названих термінів висунення П.Порошенка, то тут є запитання.

Зрозуміло, що Тимошенко вирішилися скористатися 100-річчям від дня проголошення Акту злуки. Природно, що політики використовують символічні речі, дати.

Той же Порошенко використовує їх регулярно, системно, впродовж місяців. І саме тому раніше був оприлюднений прогноз, що чинний президент оголосить про своє висунення на березневі вибори під час масштабних урочистих заходів з нагоди 100-річчя проголошення Акту злуки. Була названа й інші дата – 19 січня, проте 2 січня виглядало більш логічним.

Отже,у зв'язку з повідомленні про кінець січня та початок лютого виникає запитання: невже П.Порошенко готовий відмовитися від подальшого використання символів, символічних дат у свої виборчій кампанії?

3c586524f29bd77cde28247553fe0a35.jpg

Чи готовий він відмовитися від використання символів через те, що їх використовує Ю.Тимошенко?

Є великий сумнів, що Порошенко просто так «подарує» своїй давній конкурентці 100-річчя проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР.

Крім того, якщо подивитися календар до 4 лютого включно (останній день висування кандидатів у президенти), то стає зрозумілим, що президент Порошенко просто приречений рахуватися зі символами, обираючи між ними.

Бо після 22 січня «славетні символи» закінчуються. Наприклад, 29 січня – пам'ять про герої Крут, про трагічну подію, поразку. 3 лютого війська УНР були розбиті більшовиками біля с. Літки. З 29 січня по 4 лютого у Києві було «Січневе повстання» більшовиків проти УНР, яке призвело до падіння Центральної Ради. 18 січня 1919 року Червона Армія розпочала наступальну операцію на Київ, яка завершилася 5 лютого встановлення повного контролю над містом. Тобто, поразкою УНР. До речі, у цьому році – 100 років тим подіям.

З огляду на все це, ймовірними залишаються дві дати для того, щоб президент Порошенко оголосив про свою висунення. 19 січня (Хрещення) та 22 січня.

Висунення 19 січня може додати негативу до того, що вже більш широко озвучується критиками відносно так званого «томо-туру», автокефалії у власних агітаційних цілях. А тут ще й можуть приписати манію месіанства.

Але 22 січня виглядає більш доцільним не лише через це. Крім політичного символізму з'являється новий мотив на користь цієї дати. А саме: проведення президентських заходів у цей день витіснить з інформаційного простору інформацію про заходи, на яких висувають кандидатом в президенти Ю.Тимошенко. Якщо Порошенко не висуватиметься в цей день, то майже ніщо не завадить тому, щоб висунення лідера партії «Батьківщина» стало головною темою дня в провідних ЗМІ.

Крім того, висунення в один день з Тимошенко виглядає доцільним з точки зору позиціонування: бо це можна інтерпретувати, що лідер «Батьківщини» є головним конкурентом Порошенка у боротьбі за президентство, а не хтось інший.


Що ж, скоро стане зрозуміло, якою логікою користується команда президента П.Порошенка.


Володимир Воля,

політичний експерт, міжнародник, магістр державного управління

15 січня 2019 року