Віталій Кулик описав цікавий кейс по Слов'янську. Фактично робота міськради паралізована через недоговороздатність мера міста від «ОппоБлока» – Вадима Ляха.
На сьогодні Слов'янськ єдине місто області без ухваленого бюджету. Недофінансування медицини та поточних ремонтів. В місті міст розвалився і почалися перебої з водою.
Звичайно доведеться якось виходити з положення. Якщо місцеві еліти не здатні виробити консенсус, то голова Донецької ОДА Павло Кириленко просто зобов'язаний втрутитися в ситуацію і особисто виступити модератором в місті. В його функціонал входить вирішення політичних кризових ситуацій. У представника президента в Донецькій області, голови Військово-цивільної адміністрації, достатньо повноважень, для того щоб простимулювати сторони до порозуміння. Інакше навіщо його туди Зеленський призначав?
Я не прихільник конспірології, але дестабілізація політичної ситуації в Слав'янську, в контексті загострення на фронті і загрози великого наступу росіян, виглядає як спецоперація ворога. В 2014 році Гіркін недаремно обрав для захоплення саме це місто, оскільки Слав'янськ має стратегічне значення для наступу вглиб України.
Сьогодні у Слав'янську активізувалися відверті вороги України. Наприклад, одна Неля Штепа чого варта? Доречі, її не тільки не посадили (суд призначив лише нічний домашній арешт), а зараз вона депутат міськради Слав'янська.
Що ж до моделей суто політичних рішень пату в міськраді Слав'янська, то тут є кілька складних у застосуванні алгоритмів: а) остаточно заблокувати роботу міськради і зривати кворум. Міськрада стає бездіяльною і Верховна рада може призначити дочасні вибори; б) Верховна рада може відправити на перевибори і міськраду, і мера. Через ту ж бездіяльність. Звичайно таке рішення є незаконним, але хіба в нас всі рішення законні та конституційні. Подивіться на санкційні шоу РНБОУ!
Можна навіть підтримав ідею призначення ВЦА в Слав'янську. Донецька та Луганська області загалом, а не лише прифронтові місцевості, знаходяться в зоні ризику. Я б відклав проведення там місцевих виборів на певний час — до повної десепаратизації регіону.