Моя бабуся була дуже еко френдлі.
Вона складала брудні пакетики, а потім їх прала милом,  і вони стікали і сушилися рядами на балконі.
Ходила в магазин з авоською, з якої щось та й могло випасти, або з багаторазовою вицвілою від часу нейлоновою сумкою.
Сміття бабуся скидала прямо у сміттєве відро на підстилку з паперу  без використання сміттєвих пакетів, а потім його відповідно мила.
Бабуся витирала підлогу ганчірками зі старої білизни, з яких самих сипалась пилюка, а не мікрофіброю.
Замість одноразових прокладок в неї були марлеві багаторазові шмаття.
А її діти виросли без памперсів, але з нескінченною кількістю випраних пелюшок і марлі.
Моя бабуся не могла собі навіть уявити як то: викидати сміття разом зі спеціальним пакетом або купувати ганчірку в магазині?! 
 
Правда все це еко-щастя трапилось з моєю бабусею не тому, що вона цього хотіла. Ці побутові речі гарно відображали розвиток суспільства. Бабуся не мала часу на читання, саморозвиток чи похід у кафе, але з точки зору сьогоднішніх екологічних гуру вела прямо зразковий побут. І от до цього зразкового побуту я маю деякі зауваження.
 
При цьому я окремо хочу наголосити, що я цілковито згодна з сортуванням сміття. Це корисна дія, якщо потім посортоване сміття не скидають в одну машину, а везуть на переробку.
І я рада усіляким виробленим з вторсировини речам, а також барахолкам та олх, що дають друге життя існуючим предметам ужитку.
І я абсолютно підтримую багаторазові власні стаканчики, пластикові коробочки, пляшки для води та навіть бамбукові щітки, бо тут усі переваги очевидні.
 
Але промоція багаторазових прокладок і памперсів мене бісить, так само як і екоторбинки (на  виробництво, доставку і прання яких йде більше ресурсів, ніж на тонкі поліетиленові пакети), і паперові пакети (так а що там з вирубкою лісів? І чи може ви в курсі, що паперове виробництво дуже неекологічне та вимагає багато води?).
 
Здається мені, що людство має вкладати гроші у нові можливості переробки, а не витрачати їх на прищеплення вини за використання  сміттєвого пакета. Для чого перетворювати майбутнє на колишню реальність?
 
Допускаю, що я у своїх міркуваннях дещо перебільшую. Втім оцей еко нав'язливий рух породжує в мені дух суперечності. І щось я не певна чи оті всі інфлюєнсери, блогери та активісти самі реально прають мішечки з-під моркви та використані багаторазові памперси, а не просто заробляють на рекламі екотоварів.
 
Втім, як бачимо, бізнес є бізнес, і ось вам вже фейсбук розказує про багаторазові прокладки, а законодавці приймають рішення про обмеження пластикових пакетів. Хтось може пояснити: чому забороняти і заміняти на неефективне , а не сортувати і  переробляти на корисне?