Влада, яку не контролюють громадяни, обов'язково вилізе вам на шию, звісить ніжки та змусить за це платити. Щоб уникнути такої ганьби, є небайдужі громадяни. 

Два місяці тому ми обіцяли пильно стежити за роботою Бюро економічної безпеки в обмін на ваші голоси на електронних виборах. 

Ви нас підтримали. Ми перемогли. Дякуємо. Та тепер настав час розповідати, що відбувається і який стан справ у БЕБ ⬇️

Отже, нещодавно Тарас Котов, Андрій Ткаченко та Євген Романюк взяли участь у третьому засіданні Ради громадського контролю при БЕБ, на яке прийшов особисто голова БЕБ Вадим Мельник. 

Кілька днів до цього ми обіцяли порушити питання недопуску до роботи в БЕБ людей, які раніше створювали проблеми бізнесу. Логіка в цьому дуже проста: скільки вовка не годуй, а він все одно в ліс дивиться. Скільки заплямованого чиновника не призначай в нові органи, а він все одно буде займатись «полюванням на комерсів» — фабрикуватиме справи, вимагатиме хабарі та організовуватиме терор для чесних бізнесменів. 

У чому була наша пропозиція? 

Створити легальний механізм, який дозволить встановлювати таких осіб і відсіювати їх ще на етапі конкурсу на посади до БЕБ. Але є проблемка — законодавча база не дозволяє враховувати доброчесність кандидата на посаду. Є Регламент конкурсної комісії, він передбачає проходження поліграфу кандидатами на посади в БЕБ. І це чудово, на перший погляд — прогнати всіх кандидатів через поліграф і далі вирішувати — брати людину на роботу чи казати «вибачте, ми вам перетелефонуємо». 

Але ганьба в тому, що результати поліграфу не є обов'язковими для врахування. Навіть, якщо поліграф показав, що кандидат — чорт, і на його руках сльози та кров чесних бізнесменів, він все одно може отримати посаду в БЕБ. На всі ці логічні зауваження пан Мельник заявив, що відбір кандидатів — то є питанням його відповідальності. Здається, брати під «особистий контроль» що-небудь це вже нова стратегія державного управління. Навіть якщо б Мельник був святим чоловіком, особистий відбір кадрів ним — дуже і дуже погана ідея. 

Але ми люди, які не лише обіцяють, але й виконують. Завдяки нашій ініціативі РГК БЕБ ухвалила рішення про затвердження каналів зв'язку, на які може надходити інформація щодо доброчесності окремих кандидатів. До того ж, якщо ви представник бізнесу, то можете надавати нам інформацію щодо людей, які вели вашу справу і вчиняли неправомірні дії, а ви самі стали жертвою «полювання на комерсів». Перемога? Однозначно. Писати можна нам прямо сюди — [email protected]

Друге важливе питання, яке ми порушили під час засідання — це строки передачі матеріалів справ, які зараз розслідують у Нацполі, СБУ, податковій міліції та очікування голови БЕБ від розгляду найбільш резонансних справ.

Мельник нас запевнив, що справи до Бюро будуть передані не раніше лютого 2022 року, тобто після передачі підслідності та запуску роботи. Чекаємо і будемо контролювати з особливою увагою.

Робота наших представників у РГК БЕБ тільки почалась. Але вже зрозуміло — орган буде впливовий та проблемний. Та ми не боїмось безсонних ночей, дискусій і відстоювання нашої позиції. Бо в іншому випадку — ми б навіть туди не влазили. Захищати бізнес для нас — святе. Бо заможні українці — це шанс для України вибратися з болота.

Подякувати за роботу завжди можна тут: https://bit.ly/33x63od