Питання прямих перемовин з «тією» стороною – питання часу. Бо вікно Овертона відкрила розвідка Великобританії, повідомивши про те, що високопоставлені співробітники британської розвідки проводили переговори з талібами в посольстві Великої Британії в Кабулі, а також у столиці Катару Досі. Віднині проросійські політичні сили будуть все більше педалювати цю тему в Україні.

 

Мета в британців цілком «благородна» — домогтися від талібів гарантій, що вони не будуть вдаватися до терористичних атак в країнах Заходу.

 

Від талібів? Гарантій?… Три крапки…

 

У наших ЗМІ вже з'являється трактування на кшталт «бойовики радикального угрупування», а не терористи. Це мені нагадує появу абревіатури ДНР/ЛНР в 2014 році. Тоді обов'язковим було додати «так звані» чи пізніше «квазі».

 

Для довідки. Секретна розвідувальна служба МЗС Великобританії (SIS/MІ-6) (англ. Secret Intelligence Service, SIS / Military Intelligence, MI6) — служба зовнішньополітичної розвідки Великобританії.

 

Cлужба розвідки МЗС є частиною апарату уряду і підпорядкована одночасно МЗС і Об'єднаному комітету уряду з розвідки. Начальник СІС є членом колегії МЗС (держсекретар в ранзі заступника міністра) і єдиним відомим держслужбовцям в системі розвідки.

 

Талібан визнаний в низці країн світу терористичною організацією. Серед яких США, Канада, Росія, Киргизстан, Таджикистан, Казахстан та низка інших країн. Окрім того і Радбез ООН вважає талібів терористами. Членами ООН є 193 країни світу. А Великобританія є постійним членом Радбезу ООН.

 

Наприклад, учора високопоставлений чиновник Євросоюзу заявив, що ЄС не готовий поки визнати владу терористичного руху «Талібан» в Афганістані і навіть не виносить таке питання на порядок денний. Проте не виключає можливість оперативної взаємодії з талібами. Із застереженням, що все буде залежати від них самих.

 

І практично щодня ми натикаємося на повідомлення, які свідчать про те, що визнання талібів – це питання часу. Відтак і в Україні відлуння це матиме.

 

Острівки непокори звісно будуть. До прикладу, що стосується талібів, Facebook повідомив ще два тижні тому, що видалятиме контент на підтримку терористів. Ця політика застосовується до всіх платформ компанії, включаючи Facebook, Instagram та WhatsApp. Компанія повідомила, що має спеціальну команду афганських експертів для моніторингу та видалення контенту, пов'язаного з талібами. Ми добре пам'ятаємо повідомлення Марка Цукерберга про блокування на невизначений термін акаунту тоді ще чинного президента США Дональда Трампа до моменту мирної передачі влади.

 

Але чи допоможе нині рішення Цукерберга в боротьбі з тероризмом? – питання риторичне