Сили оборони України продовжують літню військову кампанію 2023 року, при цьому результатами їхніх злагоджених дій стають не лише об'єкти на суходолі, але й військові цілі ворога на морі.
Особливістю цього літа стали успішні операції українських захисників саме в акваторії Чорного моря. Виведений на початку літа з експлуатації, незаконно побудований після анексії Криму, керченський міст значно зменшив логістичні можливості росіян для забезпечення тилових потреб вояків армії російської федерації. Вдалі атаки на бази з боєприпасами, паливними матеріалами, на Севастопольський морський завод, на сухі доки, де ремонтували кораблі, щоб підтримувати боєздатність російського флоту. Але найголовніші здобутки весни-літа 2023 це, звичайно, ураження бойових кораблів. Так, зробив «від'ємне плавання» корабель десантників «Мінськ», який планували використати у десантній операції проти України, підводний човен «Ростов-на-Дону», що був носієм крилатих ракет «Калібр», якими рф тероризує українські міста і ще декілька човнів меншого ґатунку пішли, як кажуть, за російським кораблем.
Вдалі атаки на суперзахищені (до того, як їхнє розташування було викрито силами української розвідки) об'єкти військової інфраструктури ППО Севастополя та Євпаторії, ураження місця базування комплексу С-400, ураження будівлі командування Чорноморським флотом, перелік можна продовжувати і продовжувати.
Подією, яку можна сміливо порівняти з поверненням територій минулорічної військової кампанії в Харківській області стала спецоперація Головного управління розвідки Міністерства оборони України по поверненню контролю над одразу чотирма морськими платформами, які російські армійці захопили з 2014 року і використовували в якості спостереження та наведення ударів по українським портам чорноморської акваторії. Бурові платформи «Петро Годовалець», «Таврида», «Україна», «Сиваш», що знаходяться у морській акваторії між островом Зміїним (контроль над ним повернуто в 2022 році) та західним узбережжям Криму слугували вертолітними майданчиками, на них було розміщено ехолокаційне та розвідувальне обладнання. Тепер операційний простір Сил оборони України у Чорному морі розширяється і наближає час повернення і самого Криму.
Фактично проведення цієї спецоперації – це повернення контролю Україною над частиною шельфу та забезпечення нового морського шляху для товарів та грузів до/від українських портів. Це надзвичайно важливо в умовах зернової блокади українських морських портів та специфічної напруженої ситуації, що склалася між сусідніми країнами-партнерами України з приводу заборони чи обмеження транзиту аграрної продукції територією цих країн. Після повернення контролю над морськими буровими платформами вже 5 балкерів під турецьким прапором зайшли в порт Чорноморська для погрузки зерна. Тобто, морський логістичний шлях для переміщення буде найближчим часом повністю відновлено, на заваді вже не стануть ані словесні погрози росіян, ані їхні можливості військових кораблів, які знищені за цей час.
Головне, на що потрібно звернути увагу – ефективність використання оперативно-тактичних ракет по військовим цілям, майстерність та героїзм наших воїнів. Україна атакує, на відміну від росіян, виключно законні воєнні цілі на тимчасово окупованій території Автономної республіки Крим. Крим є невід'ємною частиною нашої держави, неодноразово українське вище керівництво зазначало, що на цю територію не розповсюджується обмеження на застосування сучасної західної зброї. Про це зазначали також і наші союзники з Великої Британії та США.