УПЦ МП — ворожа організація, яка десятками років допомагає кремлю впливати на Україну. Російській так званій «церкві» не місце в Україні. Кількість викритих СБУ колаборантв та державних зрадників серед так званих «священників» говорить сама за себе. Але я зараз не про священників, а про прихожан.

Я дуже вдячний Марʼяні Пʼцух та редакції Hromadske за те, що показали реалії світогляду, який навʼязали московські попи прихожанам Почаївської лаври.

Шеймити прихожанок за ствердження, що то не ракети, а бог пускає стріли — малопродуктивно. Це частина їхньої реальності. Необхідно шеймити сам цей світогляд і максимально обмежити його поширення. А от те, що прихожанки заперечують кремлівську агресію — звісно, злочин. Хоча й вони навряд колись зрозуміють, чим завинили, бо це відображає їхню реальність. Маю сумнів, що ці прихожанки змінять світогляд навіть, якщо побачать рештки рашистської ракети у зруйнованому будинку.

На одній з лекцій щодо політичної міфології професорка Наталія Кривда наводила гарне пояснення, чому ми спочатку бачимо блискавку, а лише потім чуємо грім: «іде Зевс на небесній колісниці й коли він жбурляє блискавку — ми бачимо сяйво розряду, а коли блискавка вдаряється об землю — ми чуємо гуркіт» Коли ми ж впускаємо телефон з рук, то ми спочатку бачимо, як він падає, а лише потім чуємо удар об землю.

Якщо вам здається, що це дурня, а блискавку ми бачимо першою через те, що швидкість світла перевищує швидкість звуку — це буде базуватись на дещо іншому, але теж міфі. Або скажіть, коли особисто ви востаннє вимірювали швидкість звуку грому та швидкість світла блискавки) Особисто я навіть не згадаю. Мабуть, колись у школі, на уроках фізики, але це не точно...

Гарний міф — це завжди правда. Професор Ярослав Грицак навіть говорить, що це «надправда про буття»

Прихожанам так званої УПЦ МП необхідно зрозумілою їм мовою пояснити, що російська церква — це безбожники й слуги диявола. Путін, прислужуючи дияволу, розвʼязав війну і хоче винищити божий український народ. Але нас захищає Бог, і Бог дав нам святу Православну Церкву України, яка несе добро і дарує спасіння. І буде дуже добре, якщо пояснюватимуть це священники, які прозріли та перейшли у ПЦУ. Та роботи тут вистачить і кінематографістам, і журналістам, і блогерам.

Як правильно говорить професорка Рена Марутян: «міфи можна перемогти тільки сильнішими міфами». І наше завдання — формувати сильні та переможні міфи.

А розвивати критичне мислення, звісно, треба. Але не варто сподіватись, що критичним мисленням буде керуватись більшість громадян. На жаль, у жодній країні світу досі це сподівання не справдилось.

Не дарма ж Річард Тейлор отримав Нобеля за доведення, що людина — ірраціональна істота.

Сергій Биков у фб