Учора Дмитро Ярош заявив що готовий очолити українську сторону в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання на сході України.

Виглядає як дуже слушна пропозиція.

Щось мені говорить, що прихід Яроша посилить динаміку роботи групи уже в перший же день, коли він, замість офіційно представитись, роздасть рускім свої візитівки.

ТКГ, як відомо, покликана вирішувати оперативні завдання що вимагають взаємодії воюючих сторін. Ярош, як ніхто, ці оперативні завдання може рускім розтлумачити, бо він добре знає обстановку. На здивуюся, коли він буде наполягати на таких речах, як, скажімо, проведення інспекції українською стороною позицій рускіх військ, оцінка їх морально-психологічного стану й опитування противника наскільки швидко вони можуть з тих позицій забратися, і бажано — одразу назад в балалайню.

Ярош уже подав пропозицію про своє призначення Зеленському і той буде цілковитим дурнем якщо на неї не пристане.

Таке призначення має самі лише плюси.

Перший плюс — це посилення тиску на Росію. Як я писав раніше, попередня відправка в ТКГ ватного Фокіна робилася не інакше як для того щоби вивести рускіх під час переговорів з душевної рівноваги. Призначення ж Яроша буде означати що рускі в стан душевної рівноваги можуть уже не повернутися.

Другий великий плюс має до діла з рейтингом Зеленського, у якому дедалі менше бачать справді національного лідера. Якщо Зєля призначить Яроша на цю посаду, народ побачить що він намагається бути Президентом усіх українців. Коли він посилав Фокіна в ТКГ, він намагався задовольнити сентимент ватної частини населення, а коли Якроша - то її нормальної частини, отже він, в принципі, покриває увесь електоральний спектр.

Біда в тім, що навряд чи Презадент сам додумається зробити правильне рішення.

Тут треба, щоби хтось йому поравдив. Хтось із його моральних авторитетів. Втім, Єрмак напевне не погодиться. Зєліни родітєлі напевне також.

Залишається Коля Тищенко.

Він знаний за свої виважені, державницькі поради.

Підкажіть хтось Колі щоби він поговорив із Президентом. Ситуація важлива, навіть в чомусь революційна.

А революція, як казав колись казав Дмитро Анатолійович Ярош, — це розум, це план і це дія.