Те що я кажу стосовно де-ідіотизації, абсолютно очевидне. Ви всі просто бачите, як з нашої країни за 50 років зробили з передової технологічно держави, якусь задурачковану зачухану країну 5-го світу, з якої просто біжать розумні освідчені люди. 
І дуже багато сил, яким це вигідно! Від місцевих олігархів, яким тільки потрібна тупувато-примітивна дешева робоча сила, до зовнішніх ворогів і недругів. 
Наскільки це серйозно?
Ви бачите, що у нас вже внутрішній політичний діалог і дискусія доведені до рівня: «Сам ти сопля-шмаркля», «Сам ти — дурак», «Сам ти — агент Пут Іна»... А там мають бути цивілізовані гарячі глибокі дискусії стосовно стратегії і тактики країни, суспільства...
Ви бачите, що штучно абсолютно ідіотично у нас патріотичний актив загнаний під шконку, в якусь повну дурню, що він ненавидить і викликає ненависть у вісімдесяти відсотків населення. Оглуплювачі і ідіотизатори впевнено введуть країну до знищення і розпаду. Віра в те, що без негайної потужної масштабної де-ідіотизації, країна може вирватися з сьогоднішньої ситуації, — це повний дебілізм. Вам просто засірають мізки брехливими ідіотичними само-прославлялками. Патріоти просто як зачаровані сомнамбули ходять з 5%  відсотками в парламенті, із якимись сюрреальними мріями, що вони переможуть на виборах. Їх з олігархічних медіа гіпнотизують, що вони «єдина і головна  сила» !!! ... Хоча, так вже —  не 54 профукані відсотки, а — «головна опозиційна сила з нікчемним представництвом владі» ... Це вже нагадує на шизофренію якусь чи зомбування.

От давайте, — розберемось чесно, без олігархо-зомбілок 
«Армія! Мова! Віра!»

 Армія!
 - Армія наша мужньо протистояла кому? Від маленьких кинутих напризволяще бандочок, як у Маріуполі було, до середніх банд, до великих банд і аж до регулярних російських військ.
   - Маріуполь (30 осіб, які не ховалися, і сиділи у відомих приміщеннях з легким озброєнням). 
   - середніх банд (звільнені після Слов'янська міста).
   - великих банд (Слов'янськ, Горлівка, Донецьк, Луганськ до осені 2014)
   - великих банд з оперативним поповненням, постачанням, командуванням з рф 
   - російських військ (вчорашнім числом «звільнені» російські військові зі штатними підрозділами, зі штатним озброєнням, або ракети і арта, спочатку з кордону, потім вже з поміж жінок і дітей у житлових секторах ) 
Зрозуміло, що можна кричати для PR-рекламних цілей про «дві третини звільнених від ворога територій» на Донбасі. 
Але всі знають, що реально успішні бойові операції були проти малих і ледь середніх банд. Навіть середньо-велика банда гіркіна у Слов'янську не була розбита, не була захоплена, навіть  коли пересувалися поза межами населених пунктів. Більшість залежів вугілля для енергетики і металургії залишилися захопленими, як і були.  Більшість захопленого населення у міських конгломераціях залишилася в окупації. Результати крупних операцій вже навіть після відновлення армії і  Мінської паузи в донецькому аеропорту і в Дебальцево, — всім відомі... 
Рівень прикриття величезних кордонів країни, — всім відомий.
 Ніяк не маю на меті принизити подвиги і важкий ратний труд воїнів, АЛЕ,... бігати і кричати: «яку Я збудував велику потужну армію!», ... Це просто — жалюгідна клоунада і введення в оману, в небезпечну оману суспільства дурачковатими порожняками. Ще і з підписаною безполітною зоною для України на Донбасі...
 
  Мова! 
Головна мова, вона з телебачення,... Ну??? І куди було заведено телебачення у 19-му році, коли більш ніж половина каналів стали путінські через кумів і агентів, всім відомо. Мова в школі ще нас чекає. Вірніше зі школи,... от уже вийшли 5 років після школи від 18 до 23. Вже ватні політичні активісти типа шарійовшиків будуть добре володіти українською мовою і їх вже не відрізнити за мовою, і всі вони українською вже говорять, що вони — патріоти! Що хочуть «патріотично» в депутати. Пут Інсько — Шарійовські патріоти України! Нас всіх зараз це чекає ще. Яка була зроблена мова спілкування держави з населенням з теле-екранів для південно-східної України, — всім відомо... — НІЯКА АБО ПРО-ПУТІНСЬКА. Така от «Мова!"... пороблена, проблемна. Чим тут хизуватися ??? 

 Віра! 
Було 10000 приходів Московського патріархату і 6000 Київського. Стало у 2019-му, — 11000 московського і 6600 ПЦУ.  
Зафіксований і законсервований, продемонстрований, підсвічений стан, коли українська церква в Україні є меншою,... меншістю. Майже вдвічі меншою! Хтось ще обов'язково підкислить, що Своя незалежна Київська церква майже зникла ...
Віра, — ... от ви вірите, що адмін-ресурс і елкторальну підтримку можна файно проміняти на вигідні партнерства з іншими братами-олігархами ? Одному дати газові родовища і запаси, щоб він потім втік, Іншому, — 100 000 000 000 грн без забезпечення, ... щоб він потім втік... А потім кричати, чому це 73% проти нас? Така от віра... „Ти ж з нами? Брат-патріот?“ А ти — з ними, бо в тебе — віра!

 Чому тут радіти??? Чим тут вихвалятися взагалі??? Чим гордитися??? Просто задурачковують симпатиків. 
ПІДКРЕСЛЮЮ, Я ВКЛОНЯЮ КОЛІНО ПЕРЕД РЯДОВИМИ ПАХАРЯМИ І АРМІЇ І МОВИ І ВІРИ. 
Але до тих, хто бігає і вихваляється, самопрославляється НІЧИМ,  відношуся відповідно. Коли  величезні труди, ризики і втрати суспільства, великими самопрославленими „стратегами“  спотворені, профукані у прах, ...
 
 Вже не буду порівнювати оплату в армії і у 
 лікарів, де вдень мруть-гинуть по 100 по 300 людей в день з пацієнтів, і всі медпрацівники-практики по ковіду, вони РЕАЛЬНО КОЖЕН ДЕНЬ — на передовій. Ні, ... не просто на передовій, КОЖЕН ДЕНЬ В БОЮ!
 
 Чи от знаєте? Який зараз один з основних каналів роздачі  covid-19 в країні? ...  Це... — дитячі садочки, де малі діти, з якими треба возитися контактно, вони без масок, приносять, всі обмінюються своїм безсимптомним у дітей ковідом між родинами і вихователями. Там не буває дистанціонки як у школах та універах. Це припинялося тільки на повний локдаун. 
 Там в садочках  немає засобів захисту як в лікарнях, не від держави, не від Порошенка чи ще кого. Там немає червоних зон. Там — все червона зона без засобів захисту. Там — купи трупів серед працівників і в родинах. Нормально? Яка у кого зарплата на реальній передовій з кожноденним боєм і на просто передовій? Які втрати там і там? Хочете порівняти? Хочете „Армію, мову, віру, лікарню, дит.садок“? Зі знищеною, розпущеною санітарно-епідеміологічною службою?
 Аааааа,... у нас же є експерти, „вчені“, урядовці, меценати, у нас є ЗМІ олігархів. Хоч хтось з них підіймає ці питання ??? 100-300 небіжчиків КОЖЕН ДЕНЬ ... Нас — рать! 
 „Воно саме так склалося, ми тут — ні до чого.“
 Наприкінці вам нагадаю, що все це, ВСЕ, — ЦЕ НАСЛІДКИ МАСОВОЇ ІДІОТИЗАЦІЇ. 
 Це хіба не видно, по найбільшій смертності від covid-19 в рф (800 смертей/день тільки за наказовим офіціозом),... в якій була перша „надійна вакцина“? Так зрозуміліше? Що таке країна, в якій сто років не викладали, або викладали неправильно логіку? 
 І ми — така сама жертва тієї самої пост-московської ідіотизації.
 
 Країна гине! І без де-ідіотизації держава загине. Ну або розпадеться на декілька „дикунських“ країночок. 
Зато у нас великі самонакручені теле-лідери !!!
 
 (частково re з „Чайка, на ім'я Микола Петренко...“)