23 грудня 2021 р. я написав статтю:
«...Справа тут навіть не  в хиткому звинуваченні з неможливістю довести організований злочинний ланцюг осіб від Порошенка до виконавців, Де в кожній ланці потрібно доводити невідомо як навмисність і свідомість дій, змову. І зрозуміло що таку дурню адвокати Порошенка поб'ють на раз-два, а міжнародні партнери звинуватять у політичних переслідуваннях політичних опонентів. 

Головний тут прикол-епатаж-апофеоз  в іншому. Влада тут на підсвідомості визнала, що вона визнає офіційно ДНР і ЛНР. Бо зрозуміло що Порошенко організовував якісь схеми для підтримки українських громадян, працівників шахт які там вдалося перереєструвати для оплати податків в Києві, чим він підтримував зв'язки і авторитет/вплив України на захоплених, але де-юре українських територіях, підтримував якісь осередки лояльних Україні шахтарів, якихось начальників/адміністраторів/менеджерів (зрозуміло що для цього були потрібні і використовувалися якісь готівкові кошти)... Він же не знав і не визнавав що є такі ЛНР і ДНР без лапок !!! Що такі  ЛНР і ДНР виникнуть через 7 років  у головах деяких прокурорів. Тоді взагалі невідомо було скільки протримається в ОРДЛО окупаційна влада під тиском міжнародних санкцій... А тепер слідчі прокурори пишуть, що вони визнають ЛНР и ДНР, і що саме Порошенка з цими ворожими Україні „республіками“ вів справи (плутаючи громадян України в ОРДЛО з маріонеточними кремлівськими злочинними угрупуваннями „Л/ДНР“). І саме в цьому, через  досить таки довгий ланцюжок посередників, його  намагаються звинуватити. За хибною логікою звинувачення, якщо якийсь розвідник вів якісь справи і домовлявся про щось з кимось до адміністрації „Л/ДНР“ (для вербовки/розвідки/проникнення/...) то це „сам Порошенко“ через ланцюжок осіб і „керував“ тією самою „Л/ДНР“, .... а значить Порошенко, через таємні важелі через організовану злочинну „організацію“ керував і самим кремлем!!! А значить і чортами, а через них і самим сатаною !!!  У контрабанді з України в Україну без визнання „Л/ДНР“ ніяк  не звинуватиш.
Щось таке виходить. З перефарбованої з ватної на „гіпер-майданну“ „логіку“.  ...» 
  
 Порохо-вугілля, епідемія оглуплення...  
 
 І от сьогодні почалися елементи якихось серйозних розмов і Порошенко в суді каже:
 «... Ви кажете що у вас на окупованій території не треба було підтримувати пенсіонерів, працівників, шахтарів? ...бо для вас Крим і Донбас це не є Україна. Для вас це є, як ви там казали, — ЛНР і ДНР...

https://www.facebook.com/petroporoshenko/videos/212216394379574  4:50
 
 І Народна депутатка від Євросолідарності Ірина Геращенко в ефірі Радіо НВ каже:
 „Влада неадекватна і прокуратура неадекватна. Якщо вони намагаються у цій так званій справі легалізувати формулу Кремля, що в Україні триває громадянський конфлікт, якщо вони на повному серйозі, без лапок пишуть про «ЛНР» та «ДНР», «міністра ЛНР та ДНР», то ми усвідомлюємо, що ця справа переслідує кілька цілей. По-перше, політично знищити Порошенка, його закрити. По-друге, це легалізація псевдореспублік“, — заявила Геращенко.
 
 Сьогодні від адвокатів Порошенко якось млявою невпевнено, але таки прозвучало, що вони будуть ініціювати (чи просять суддю) кримінальну справу про незаконне кримінальне переслідування прокурорами завідомо невинних осіб. Минулий раз вони таке проігнорували, тіпа, — барина відбили, а іншим нехай так буде, така „правоохоронна система“ . Ось це „звинувачення“ прямий наслідок такого потурання кримінальщині.
 

PS „22:40 Представник суду повідомив, що рішення оголосять 19 січня о 14.00. Порошенко та його прихильники вже залишили будівлю суду."