1. Уявіть собі, до якого дебілізму доведені управління країною і влада. У генеральному штабі  відомо чиї ставленики вільно носять пакунки з гранатами біля Головнокомандуючого,... в державній охороні два полковники дуетом проводять операцію з ліквідації перших осіб державних органів... Минулий раз з гранатами судді просто відпускають підозрюваних додому. Щось нечутно  було кого звільнили в керівництві охорони хто дозволив носити та передавати гранати в генеральному штабі цілими пакунками... Саме формулювання складу злочину організаторів вбивства президента якесь дуже фіглярсько-комічне. Уявіть собі, — якийсь фсбшник завербував двох полковників УДО, увага, щоб вони «шукали виконавця для захвату викрадення і подальшого вбивства Президента» серед його безпосередньої охорони. Сподіваюсь, що це якесь зламане радіо. Чи, уявіть собі, хто міг таке вигадати, що це хоч якось «реалістично» буде лунати. Це треба шукати бажаючого серед найближчої особистої охорони Президента... Проводити з бажаючими співбесіди мабуть,... для цього точно двох полковників в самому УДО мало,... треба чотири, чи департамент. Схоже на якийсь сценарій для 95 кварталу. Полковники УДО! Парами! Шукають виконавців... З найближчої особистої охорони Президента. Хтось мабуть знає,... що ситуація у владі Зеленського, в його офісі, в оточуючих кадрах, в режимності приблизно — саме така, що таке можливе. 

 Тепер давайте до серйозного, — ви уявляєте, на якому рівні здійснюється «управління» всією іншою країною... Хто призначає у такій кількості, у таких концентраціях настільки нелояльних до України людей??? Може на часі вже проголосити та визнати посадово-розумову невідповідність??? 
Може визнати якусь дуже велику перевтому на рівні психіатричної?
Зараз дуже важливо рахувати як і з якої потужністю будуть вибухати склади свіжої привезеної західної допомоги, бо всюди ж у відповідних містах сидять свіже-призначені такі «по два полковники». А в єдиному марафоні теплих ванн там вже мабуть в нас «втрат немає» як і у коношенкова...

2. Всі судоми «прислужної» влади призначити мобілізацію із приростом електоральних рейтингів, більше схожі на компанію з «відкладання та затягування мобілізації»...

3. Дипломатія перейшла в режим «Ми образилися, що друг п.Байден — не цар у США»,... і пішли до ворогів проводити під-китайські міжнародні збори,... давати у найважливіші дні інтерв'ю бразильсько-БРИКС-овим газетам з лайкою на «подвійні стандарти» Америки.

Пане Зеленський, Ви ,на мій погляд декілька вже разів робили досить такі безсенсовно ескалацію психологічної конфліктності, чим створювали для Путіна приводи та виправдання для подальшої ескалації конфлікту.
 А. Створення невиправданих надій у Путіна: «Сядемо за стіл та домовимося подивимося в очі... Перестанемо стріляти». А потім ще, як в Нормандії 12.2019, пішлемо його, путіна нафік з його пропозиціями. Створення невиправданих надій... з подальшим роздратуванням та озлобленістю. Головне, — що без будь-яких позитивних змін. Та і надії на позитивні зміни від перемовин з брехливим безвідповідальним кримінальником могли бути тільки від інфантильності та крайньої політичної недосвідченості.
 Б. «Кримська платформа», де Ви якось  23.08.2021 помилково-примарно-інфантильно сподівалися з п. Меркель та п. Ердоганом словесно вигнати Путіна з Криму. 
 В. Мирний саміт в Джидді в Саудівській Аравії 5.08.23, скоріше просував бачення біля-путінських приятелів, ніж України.
 Г. Біля-Бєлгородські військові операції, які навряд чи до чогось  привели, окрім як до подальших бомбардувань електростанцій, наших прикордонних населених пунктів КАБ-ами та консолідації путіноїдів.
 ...

4. Цю тему мають негайно підіймати і педалювати всі свідомі громадяни, всі батьки дітей, всі комунальники, всі місцеві та державні органи влади. Ворог нам зараз, частково за бєлгородські провокаційно-безсенсовні походенькі вибив електрогенерацію. Країна ВЖЕ В ТРАГЕДІЇ!!! І треба невідкладно шукати спасіння. Нам зараз не підходить державне управління на рівні, — 30% відкатів, 30% на розкрадання і «щось там зробіть»... Країна просто замерзне взимку, якщо ПРЯМО ЗАРАЗ НЕГАЙНО не кинути всі зусилля на її спасіння. БУДУТЬ СМЕРТІ ТА ГУМАНІТАРНА КАТАСТРОФА! МАНЕВРОВА ЕЛЕКТРО-ГЕНЕРАЦІЯ,  ТЕПЛО-ГЕНЕРАЦІЯ В УКРАЇНІ ВИБИТА І ЦЕ ЩЕ НЕ ПОЧАТОК ЗИМИ! А спасіння є, і воно просте. Хоча може для «слуг» і непідйомне...
 - Треба ВІДДІЛИТИ ТЕПЛОГЕНЕРАЦІЮ ВІД ЕЛЕКТРОГЕНЕРАЦІЇ . Теплогенерація значно простіша, економніша і доступніша ніж електрогенерація. Нам треба терміново, невідкладно, реально будувати невеличкі місцеві, «дворові/прибудинкові» пункти теплогенерації обігріву і котельні на 1-10 домів.  Щоб вони могли працювати як на газі, так і на вугіллі. Можливо, спочатку — самі дешеві поганенькі, саме — на крайні випадки, на перший рік для надзвичайної події. Хоч — місцеві дворові пункти підігріву води в каністрах, як це роблять люди в крайніх обставинах під бомбами. (бо на масових безсистемних буржуйках буде величезний процент угарання та пожеж). Можливо десь буде місцева специфіка, де можна зробити окрему/аварійну/альтернативну теплогенерацію не на двір, а на 100-200  будинків.
  Електричні підприємці будуть в цьому не зацікавлені, — відділяти тепло від електрогенерації, втрачати масові централізовані доходи від теплогенерації,... але в жорстких умовах війни та масового лиха, не до їх комерційних інтересів. 
  — Насправді зараз наші  електричні блекаути будуть НЕ ВІД СВІТЛА, а від електро-тенів, особливо там де немає в будинках газу. Саме СВІТЛО зараз вже стало дуже-дуже енерго-економне. Треба негайно масштабну державну кампанію для:
     - жорсткого обмеження кожної квартири по 200-300 Вт потужності на людину. Так електричного тепла не буде, але буде світло+зв'язок для всіх. Можливо десь обмеження знадобляться ТІЛЬКИ на часи пікових навантажень.  Світло і зв'язок, — це необхідний мінімум для побуту та малого бізнес чи інфраструктури.
     - термінове заведення газу в багатоквартирні будинки де його немає, навіть якщо не на всі поверхи. 
     - компанія масового навчання людей як від гарячої води підігрівати себе, а не повітря-стіни-небо. Я вже писав про таке: «Як зігріти себе і дітей під час повного блекаута.» 1 грудня 2022 (дублюю нижче)
     https://site.ua/serhiy.grigorovich/yak-zigriti-sebe-i-ditei-pid-cas-povnogo-blekauta-iyq5m2p 
     - для уникнення юридичних та господарських проблем, можливо , десь легше буде кинути друге альтернативне слабеньке електрозабезпечення по 200-300 Вт на людину в кожну квартиру. Потужне від блекауту гасне, а слабеньке для освітлення та підзарядки працює. Можливо навіть аварійно хоча б по 100 Вт на квартиру для світла. 
     - можливо достатньо буде провести десь альтернативне аварійне/запасне електроживлення для централізованих насосів холодної/гарячої води. 
    
  Це вже треба було почати швидко негайно потужно масштабно робити ще вчора, бо інакше ми будемо в темряві і холоді вся країна. Це зараз в стані негайна тривога! Це значно важливіше ніж створювати відосики та слаборезультативні міжнародно-дипломатичні «утрєннікі» з «недрузями». Якщо нинішня влада цього ПРЯМО ЗАРАЗ, ДО ХОЛОДІВ не робить і не зробить, ЗНАЧИТЬ ВОНА РОБИТЬ СТАВКУ НА ЗНИЩЕННЯ/ПОРАЗКУ КРАЇНИ.
  
    НАШІ ПРАЩУРИ СОТНІ, ТИСЯЧІ РОКІВ ОБХОДИЛИСЯ БЕЗ ЕЛЕКТРИКИ. Єдине зараз велика проблема — це величезна концентрація людей в містах і треба негайно створювати інфраструктуру для доставки газу/вугілля та печі/котли/насоси. Можливо десь в зупиненому виробництві є якісь запаси таких котлів/печей/насосів для цих справ. 


***********///////////////////////
RE: «Як зігріти себе і дітей під час повного блекаута.» Serhiy Grigorovich 1 грудня 2022

Дуже довго і в деталях, бо це саме потрібніше саме людям не дуже «досвідченим».

Дивіться, перше і головне якщо в місті ви втратили воду, тепло, електрику, це ви всі збираєте родину і суворо всім наказуєте та пояснюєте, що починається жорстка економія води! З цього моменту, вибачте за натуралізм, вже не можна потратити 5 л на змивання унітазу. Утеплюйте все у всіх! Прослідкуйте, — руки голову, обличчя, ноги! Я радий за тих, у кого все заготовлено і вода іт.д., пояснюю тим, хто зненацька опиниться без нічого!
Людина без їжі живе 20 днів, без води — 2-3 дні, без тепла — дві-три години. Тобто взимку за блекаута, перше що вам потрібно, — зігрітися знайти тепло. Варіанти:
1. Є вода, газ у плиті, або гаряча вода в крані.
     -- Найкращим народним засобом є півтора двох літрові пластикові бутилі наповнені гарячою водою. 
(Зрозуміло що ще потрібні самі бутилі, лінійка, відро для нагріву чи велика каструля, ополоник для переливу.)
     Це може бути 1-2 л. бутилі від напоїв, каністра, пластикове відро яке щільно зачиняється або залізне відро з кришкою (від кращого до гіршого). Це одна з перших задач, — наповнити гарячою водою і затеплоізолювати (одіяла, подушки, куртки). Для пластикових двох-літрових бутилок, що є оптимальним варіантом, гарним рішенням є теплий рукав від старої куртки міцно зашитий зі сторони плеча. 
     
ВАЖЛИВО!!! Не можна заливати у пластик кип'яток 95-100 градусів, треба спочатку налити 1/5 — 1/4 холодної води в бутиль і вже туди через лійку заливати воду з температурою до 80-90 градусів. Попереджаю! Якщо наливати в пластикову бутиль дуже гарячу воду,  вона починає зморщуватись-зменшуватись вода кип'яток починає виливатися вам на руки і може бути біда. Бутиль, чи пластикова каністра від 100 градусів кипятка стануть дуже м'якими, можуть легко пошкодитися, знов розлив кип'ятка — небезпека. Якщо вода на плиті вже нагрілася до кипіння, не лінуйтеся долийте туди двадцять відсотків холодної води, а ТІЛЬКИ потім розливається в бутилі! Дуже попереджаю, бо в скрутних умовах, це вам або дітям не вистачало опіків.  А займатися такими переливами доведеться комусь за блекауту багато і часто... 

Зрозуміло, якщо якимось дивом у вас в крані є гаряча вода, то просто без плити наливають гарячу воду в бутилі з-під крану. 

Далі використовуємо ці затеплоізольовані грілки під одеялом для прямого чи близького до 10-20 см контакту з тілом. Максимально їх додатково теплоізолюйте ковдрами/одіялами/подушками, бо вам насправді тепла від них знадобиться потрошечку, але треба довго-довго. Коли відходимо, додатково накриваємо одіялом+подушкою, щоб не втрачалось тепло. Двох літрового бутиля вистачає людині під одіялом на 6-8 годин комфортного сну залежно від температури повітря і теплоти одіяла. Можна класти 1-3 бутилі на ліжко.

Чим поганий просто пластиковий бутиль з гарячою водою БЕЗ ШУБИ З ТЕПЛОВОЮ ІЗОЛЯЦІЄЮ? До тіла занадто гаряче, не комфортно/жарко, а тепло у повітря віддає дуже швидко, вистачить на півтори дві години, якщо не під теплими одіялами. Одразу рішайте, якщо дуже жарко, бо спітнієте на холоді і буде ще гірше аж до хвороби.

Каністри і відра закриті з гарячою водою вживайте з описаної логіки, — чи біля ліжка, чи навіть в ліжко якщо сильно гарно/надійно закривається. Головне максимально теплоізолювати від повітря і особливо від підлоги. 

Спробуйте все це до блекауту, практикніться, побачите чого чекати воно не завадить, буде комфортніше. Особливо спробуйте загодя, якщо є діти, щоб бути гарно готовими.

Підкреслюю є цілі країни, досить/дуже цивілізовані, де люди не парятся утеплювати весь будинок зі стінами, щоб вони віддавали на мороз в небо тепло, а обігрівають приблизно таким чином з варіаціями тільки саме ліжко на ніч. Такі люди дуже значно економлять на паливі і значно менше «спонсорують Путіна». Такий обігрів «грілка в шубі» можна практикувати і без блекауту, для економії, та якщо недостатнє опалення, особливо дітям чи ХВОРИМ. А комусь при недостатньому опаленні так стане значно комфортніше та економніше жити. Можна брати таку грілку в шубі з собою в рюкзаку при не далеких походах взимку (відійти і стояти). Іноді це використовують розумні вуличні торговці.

2. Немає газу, немає гарячої води, вам прийдеться те саме робити з бутилями... тільки підігрівати воду найчастіше це роблять на вулиці на вогнищах, на саморобних плитах з цегли/кирпича, на буржуйках чи ще якось. Це має бути загодя підготовлено разом заготовленим паливом, яке не «вкрадуть»!!! У практиках чергують: хтось 1-2 шаманять вогонь відро чи чан з водою,... а люди підходять набирають бутилі собі за пазуху і додому. Діяти треба швидко! 
Дуже варта релокація в одну маленьку кімнату декілька людей. Треба окремо подбати про людей зі слабким серцем, — буде обмежене провітрювання, бо виходитиме тепло. 

3. Немає першого і другого. 
НЕГАЙНО!!! Просіться до когось, радьтеся, питайте допомоги у МЧС і поліції шукайте інше тепле місце. Це 3-й дуже важливий пункт!!! Необхідно швидко негайно прийняти це рішення, не треба думати що «почекаємо до ранку, подивимось» особливо при великому морозі, особливо, коли є діти та інваліди, хворі. Люди коли замерзають, дуже швидко стають дієвого обмеженими, апатичними, кволими ... 

В більшості, це через інтернет прочитають люди забезпеченні, але розкажіть про це людям у яких немає доступу до фейсбуку. Киньте друзям та в свої групи, скопіюйте текст дайте прочитати людям без інтернету. Скопіюйте це у свою статтю додатковим текстом знизу  наприкінці. Це дійсно може зберегти життя і значно підвищити стійкість навіть у польових умовах.