Дивіться, частина можливостей РЕБ досить таки обмежена, вимагає близької дії та великої потужності. Це дорого. Це те, що стосується заглушити сигнал віддаленого оператора або заглушити сигнал ворожого апарату. Такі коштовні системи вразливі для ракетних ударів.

Але є те, що не вимагає великих витрат, великої енергії, та значних технологій... Це, — зафлудити сигнали GPS чи глонас лівими сміттєвими лже-координатами. Я не буду вдаватися в технічні деталі. Зрозуміло, що передавач  бажано мати пересувний на автомобілі чи на канатах. Фахівцям і так тут все зрозуміло. Скажу, що навіть Росія, просто у найкоротший час помножила на нуль точність високоточних снарядів Ескалібур, та значно ракет Himars. 

А от українська влада вже на третьому році війни вдає що ворожі КАБи є, начебто, якоюсь непереборною силою...
Я змушений констатувати, що на мій скромний погляд, це є просто питання нерозпорядності військового керівництва та влади.
Російські КАБи нічим не кращі за американський хаймарси. А значною мірою від них українська армія відступає на важливих ділянках, і рівняються з землею українські міста, військам стає ніде ховатись, гине багато людей, втрачається техніка.

Так, для цього треба приймати технологічні централізовані рішення погоджені на містах, стосовно того, що сигнали GPS будуть скривлені в якийсь час в деяких місцевостях і для наших військ. Обманні сигнали треба вимикати під час значних власних стрільб. На землі доведеться подекуди вводити власні координати вручну. Десь для контр-аналізу давати лже-лже-сигнали, щоб вони не заважали, але щоб не видно було локалізоване вимкнення, щоб не було «попередження» про майбутній удар. Така система складнувата для КВНу, але досить таки добре відомі ділянки активних ворожих наступів і найчастіше видно зльоти носіїв КАБ. В таких місцях треба локально та/чи тимчасово нехтувати власною GPS апаратурою (десь з попередженням). Партнери з таким можуть допомогти легко, якщо їм показати, що ми і самі з вусами (інакше можуть секретитися).

На додаток скажу, що при завданні важливих високоточних ударів можливо спочатку ударити по такій лже-GPS апаратурі ворога, хоча це потребує координації, — така апаратура в більшості знаходиться не там де ціль.