Про назву, — Ситуація щодо легкомоторної авіації просто обурює. Ось, одесити налагодили легкомоторну авіацію проти ворожих БПЛА, — вона в них є! Дніпро не налагодив ось у них — немає. Держава, влада Зеленського взагалі ігнорує такі теми??? Вони для КВН зовсім не за профілем? Тільки те що можна віддати на комерційний підряд з фірмами-прокладками та відкатами? Тільки те, де на закупівлях світять великі відкати??? Тільки примітив з відкатами?
Скільки від такої бездіяльності нанесено шкоди шахедами та орланами, скільки полігонів, авіабаз, складів та енергосистем атаковано!!! «Ой чомусь вони нам електрогенерацію вибили, ой, ой, дуже великий відсоток!» «Ой шахеди летять, через всю Україну,... ой, — чекайте ударів.»

ХОЧУ ДЕЯКИХ ВІЙСЬКОВИХ ЕКСПЕРТІВ ПІДТРИМАТИ І ДЕЯКИХ ПОСТАВИТИ ПІД ЗНАК ПИТАННЯ.
+++++++++++++
ПІДТРИМУЮ:
«Українці на Як-52 відстрілюють ворожі дрони з дробовика, — Forbes»
https://www.unian.ua/war/viyna-v-ukrajini-ukrajinci-na-yak-52-vidstrilyuyut-vorozhi-droni-z-drobovika-12681762.html  
«Український гвинтовий Як-52 збив вісім російських БПЛА „Орлан-10“ та Zala 
Старий радянський спортивно-тренувальний літак виявився дуже ефективною „‎зброєю“‎ проти безпілотників.»
++
Олександр Коваленко: Тим часом саме легкі літаки, поршневі та турбогвинтові можуть стати високоефективним засобом протидії російським БПЛА.
++
//////// (Зрозуміло що зараз до цієї теми дуже актуально ще підігнані оперативні розвідувальні ворожі БПЛА) 
Я ПИСАВ ПРО ТАКЕ ТУТ: " 17 лютого 2023. Serhiy Grigorovich стаття "Що задумали олєнє-генерали Шойгу і Герасимов для наступу."  ЦИТУЮ:
"...Нам треба НЕ ТІЛЬКИ багато-місячні перемовини і  навчання на досконалих та коштовних Ф-16,... a і самі найпростіші винищувачі, навіть старі, щоб могли високо літати і збивати всяку мілку дребедень у т.ч. розвідну. 
Нам потрібні негайні міжнародні навчання винищувальної авіації, НЕ ПРЯМО БІЛЯ ФРОНТУ під ворожим ППО, щоб партнери пілоти могли допомогти зі збиванням "небезпечних об'єктів", які залетіли на суверенну територію України, ще раз повторюю, — нехай навіть на самих старих і дешевих винищувачах,... нові для цього не потрібні. Важлива негайна велика кількість та невибагливість таких літаків. Можливо, потрібні затягнуті "нескінченні авіа-навчання" як у Білорусі расєйські. 
Гарні літаки, — то гарно, але нам потрібні хоч які самі прості/дешеві/невибагливі, але потрібні у великій кількості і негайно. Такі собі ретро-авіа-навчання винищувачів проти крилатих ракет, БПЛА та аеростатів. Навіть можна з формальною умовою, щоб вони не будуть збивати російські літаки,... а тільки невпізнані ракети і безпілотні апарати над територією України, поза зоною бойових дій. ... 
Таке рішення буде значно-значно дешевше і у більшій кількості ніж пуляти західними ракетами по мільйону доларів кожна. У кількості САМЕ достатній для відбивання флуд-атак які кількісно виснажують ракетне ППО-ПРО." 
https://site.ua/serhiy.grigorovich/shho-zadumali-oljenje-generali-soigu-i-gerasimov-dlya-nastupu-iyjm3ko

+++++++++++++ НАСТУПНА ПІДТЕМА, ПІДТРИМУЮ:
https://t.me/zloyodessit/22120 
Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко в контексті передачі Україні F-16 розкритикував рішення поставити системи ППО ЗРК С-300ПС для захисту аеродрому в Миргороді Полтавської області, куди регулярно прилітають балістичні ракети РФ.
" что уже происходило не раз и как действительное признание достижений у врага. Так всрать С-300ПС надо уметь…
С другой стороны, это яркое тому пример, почему истории про ЗРК Patriot в Харькове это самоубийственное плацебо, а не решение проблемы.
С такими успехами нам не то, что ЗРК Patriot бессмысленно доказано, не спрашивайте, почему F-16 до сих пор нет. " 

//////// Я ПИСАВ ПРО ТАКЕ ТУТ: 
"Україні НЕ ТРЕБА "закривати небо". Припиніть глупоту. 8 квітня 2022 20:14"
"Не хочу нікого образити. Але це так глупо, так смішно,... і справа навіть не в тому. А справа в тому, що такі наративи про "закриття неба" задурюють і уводять чиїсь верховні фантазії в нереальне, в якісь дурачкізми. Замість якихось реалістичних конструктивних домовленостей. Ця дурня зараз Вже реально шкодить Україні. "
ТА ТУТ: "Зеленського знову втягнули в якісь нереалістичні глупі вимоги про "ПВО-захист Харкова",... "
24 травня 2024 
https://site.ua/serhiy.grigorovich/zelenskogo-znovu-vtyagnuli-v-yakis-nerealisticni-glupi-vimogi-pro-pvo-zaxist-xarkova-i0zm5n2 
ЦИТУЮ:
"1. Це просто показує всьому світу що наш верховний головнокомандувач повністю відірваний від реалій війни від її геометрії від її технологічних можливостей... Це  було як його нещодавні порівняння ППО захисту Ізраїлю який менше Київської області і цілої України... чи ситуації коли Іран запускає безпілотники за 1000 км через американські авіабази (летіти 5-8 годин) і українську і ситуацією з українським Харковом, де ворог б'є в притул, де ніяке ППО не може захистити такі близькі удари чи збити КАБи. Це просто показує крайню військову некомпетентність і Зеленського і його найближчого оточення. Якісь ідіотичні ідеї, що начебто можна розмістити Петріоти під Харковом? Під Києвом Петріот захищає Київ і одночасно захищає сам себе, бо він встигає відреагувати на обмежений арсенал можливих ударів. А біля лінії фронту/розмежування можна Петріотами робити тільки дуже ризиковані вилазки-засідки і одразу після пусків втікати ховатися, що проблемно під ворожими авіа-очима. Інакше, — збив 5-7 літаків на 100 млн доларів ворогу і втратив собі вкрай дефіцитний Петріот на сотні мільйонів доларів. Київ, віддалений від Росії, можна захистити одним Петріотом на сотні днів, а от під Харковом Петріота вистачить на чотири дні і він буде втрачений під ворожими КАБ-ами, Кінжалами, РСЗВ, С-300, Ланцетами та НКВД-православними навідниками-кротами. "

+++++++++++++
НЕЩОДАВНІ ЗАЯВИ ВІЙСЬКОВИХ У ЗМІ ЯКІ ВИКЛИКАЮТЬ ВЕЛИКІ ПИТАННЯ І СУМНІВИ ТА ПОДИВ. Я ПРОКОМЕНТУВАВ НАЖИВО

+++++++++++++ СУМНІВНЕ:
(Віцеадмірал, командувач Військово-морських сил (ВМС) Збройних сил України Олексій Неїжпапа)
"Триває війна в Україні, і через Кримський міст відбувається постачання техніки, зброї, обладнання для російської армії на фронт, тому він є військовою ціллю і має бути знищений. ///////(якась дивна заява без урахування елементарних цільових функцій — С.Г.)
Про це сказав віцеадмірал, командувач Військово-морських сил (ВМС) Збройних сил України Олексій Неїжпапа в інтерв'ю журналістці телеканалу "1+1" Наталії Мосейчук. Відповідаючи на запитання щодо доцільності знищення Кримського мосту, командувач ВМС зазначив, що це логістичний об'єкт ворога, який має бути знищений.
"Кримський міст — це логістичний ланцюг, який працює на агресора. І всі логістичні ланцюги для перемоги повинні бути знешкоджені. ///////(те саме якась дивна заява без урахування елементарних цільових функцій — С.Г.) Тому, звісно, міст це така ціль", — сказав він"
https://www.unian.ua/war/komanduvach-vms-zrobiv-vazhlivu-zayavu-pro-znishchennya-krimskogo-mostu-12688293.html?_gl=1*6e68ch*_ga*ODMzOTA3MzU2LjE3MTczNTA5NzU.*_ga_TECJ2YKWSJ*MTcyMDM4ODM1OS4xMjUuMS4xNzIwMzkxNjAxLjYwLjAuMA..*_ga_DENC12J6P3*MTcyMDM4ODM1OS4xMjYuMS4xNzIwMzkxNjAxLjYwLjAuNjU1OTA5MDg1 

+++++++++++++ СУМНІВНЕ:
(колишній речник Повітряних сил Юрій Ігнат)
"...А тепер про БПЛА. Орлан-10 вів повітряну розвідку у нас в тилу. Це факт! Думаєте ніхто не підняв голову, щоб його збити? Я не буду вдаватися у подробиці, втім скажу про те, що вже сказано в мережі: віднедавна окупанти впровадили нову тактику застосування БпЛА оперативно-тактичного рівня. Імовірно вимикають навігацію і направляють безпілотник до об'єкту інерційно – у напрямку. Потім вмикають GPS над об'єктом і онлайн видають координати цілі. Так. Це проблема. Будь які БпЛА це проблема. Треба мати засоби для збиття і теж змінювати тактику протидії. І якщо хтось думає, що ні чого не робиться – то він помиляється. ///////(тут велике питання в адекватності та компетентності зауважень — С.Г.)
Протидія ворожим БпЛА різних типів – це головний біль усіх Сил оборони, не тільки Повітряних Сил, для яких до речі, БпЛА такого рівня не є типовою ціллю, але збивати гадів треба усіма доступними способами. Тому інколи по них летять дорожезні ракети (теж зрада!), інколи винищувач чи навіть Як-52! Також активно застосовують РЕБ, а останнім часом – зенітні дрони (фпв-камікадзе)! Тож перш ніж апелювати, чому в тилу літають ворожі дрони, подивіться будь-яке ранкове зведення із збитими шахедами – там розписано по областях (і Львів є навіть). ///////(тут незрозуміло до чого шахеди до орланів — С.Г.) То що ж робити?! Як мінімум не нагнітати в інфопросторі!", — зазначив колишній речник Повітряних сил Юрій Ігнат.

За його словами, за останні три місяці ворог у рази збільшив обстріли балістикою ОТРК "Іскандер-М", які, на жаль, стали точнішими, і це в першу чергу відчули на наших оперативних аеродромах. Тому чимало заходів із протидії ворогу проводиться пасивною обороною, йдеться про введення ворога в оману, застосування макетів техніки та інше.
"Історія із ураженням кількох пускових "Patriot" спершу на південному, потім на східному напрямку теж набула неабиякого розголосу. Ніхто не розбирається, що таке зенітний ракетний комплекс, чи зенітний ракетний дивізіон, як підрозділ… Все, знищили "Patriot"… зрада! Але той самий підрозділ, наступного дня уже працював по російських літаках. Така історія."///////(якесь сумнівне "виправдання"... ну розбили 3-4 пускові установки... ну завтра будуть працювати тими що залишились, але ж втрачені установки та ракети в них не повернеш і не поставляють легко — С.Г.)
https://www.facebook.com/yuriy.ignat/posts/pfbid0ZSkRuMJeSk4YDpxaUeTza4RBsZcShF4jNn7PwnG799YpF7pNcZNCPBaeg1K3hvNKl 

https://www.unian.ua/war/viyna-v-ukrajini-ignat-prokomentuvav-informaciyu-pro-znishchennya-zrk-patriot-12688896.html?_gl=1*j1vnuf*_ga*ODMzOTA3MzU2LjE3MTczNTA5NzU.*_ga_TECJ2YKWSJ*MTcyMDM4ODM1OS4xMjUuMS4xNzIwMzg5MzM3LjYwLjAuMA..*_ga_DENC12J6P3*MTcyMDM4ODM1OS4xMjYuMS4xNzIwMzg5MzM4LjYwLjAuNjU1OTA5MDg1#goog_rewarded