Схоже шлемазли з Мінцирку знову щось зламали у злоДії і у стрічці багато скарг на те що сертифікат ПРОПАВ з додатку. Та і судячи з розповідей тих, хто таки поставив собі цю дірку в телефон, навіть зі справною системою зробити сертифікат вакцинації не просто.
Не довіряйте криворукій аппці! Не ставте і не використовуйте злоДію! За її роботу, доступність та ваші фінансові втрати внаслідок дупорукості розробників і експлуатантів ніхто не несе ніякої відповідальності! 
Для того щоб зробити собі сертифікат про вакцинацію, який не зникне в найнезручніший момент використайте наступний алгоритм:
  1. В своєму банку (в мене, наприклад, ПриватБанк) отримайте електронний цифровий підпис (ЕЦП). Збережіть його в надійному місці, не розкидайтеся ним направо і наліво — цей підпис має повну юридичну силу!
  2. Використовуючи цей підпис зайдіть та зареєструйтеся на САЙТІ Дії . Не додаток — сайт. Використання сайту замість додатку дозволяє повністю керувати своєю ЕЦП, не створювати собі Дія.Підпис (це саме той процес в якому треба крутити головою), і мінімізує ризики безпеки. Це менше зло в даній ситуації. Не лякайтеся повідомлення про помилку в кінці процесу реєстрації — все ОК, просто дійте далі. Шлемазли вони у всьому шлемазли, навіть в повідомленнях про помилки.
  3. Замовте собі COVID сертифікат. Майте на увазі що може прийти повідомлення що у них «захворів реєстр» (див. мій попередній пост на цю тему). Заявку на сертифікат прийдеться робити по новому. Не питайте мене чому — шлемазли вони шлемазли у всьому.
  4. Дочекайтеся доки віртуальні мохерові берети поперекладають вашу заявку з одного віртуального столу на інший (процес описаний в моєму попередньому пості). Це може зайняти помітний час — дружині воно генерувалося хвилин 40. Не питайте мене чому, для мене це також загадка, шлемазли вони шлемазли у всьому.
  5. Завантажте PDF, збережіть копію у себе на телефоні та роздрукуйте його. Можете імпортувати його у віртуальний гаманець на своєму телефоні за допомогою цього сайту. Його ж, до речі, можна використати для валідації коду бо звичайний QR рідер на телефоні не вміє читати цей код. Все! З цього моменту ви вже не залежите від шлемазлів з мінцирку.
  6. Відкличте ЕЦП щоб його у вас не вкрали і не підписали ним договір куплі-продажу вашої нерухомості/нирки/душі. Не жартую. Повторюся — цей підпис має повну юридичну силу, слава шлемазлам з монобільшості і Кабміну.
Цей шлях дозволить вам не крутити головою перед телефоном, не голити бороду чи вуса та не залежати від надійності злоДії.
Ах, ще один дисклаймер — якщо ваша вакцинація не занесена в медичну БД то описана магія не допоможе, прийдеться виясняти з сімейним лікарем чи на гарячій лінії. Також використовуючи мою інструкцію ви не можете купити фальшиву справку, се ля ві.
 
PS
Ні, mission critical service не має права на такі помилки. Хто так не вважає — ідіть собі далі.
PPS
Антиваксів стріляю без попередження.
 
UPD
Підказали що можна видалитися з порталу:
Кіндрат Калистратович
Після отримання сертифікату і не знайшовши як видалити свій профіль з сайту Дія, написав їм про це запитання. Отримав такого листа:
«Нам прикро, що ви так вирішили! Видалити дані дещо складніше, чим зареєструватись. З метою однозначної ідентифікації користувача порталу Дія, заповніть, будь ласка, заяву про видалення за прикладом – http://bit.ly/3csjIzT
Потім потрібно підписати електронним ключем. Зробити це можна за допомогою сервісу „Підписання документа“ – https://sign.diia.gov.ua
Підписану заяву надішліть на електронну пошту та очікуйте відповіді – [email protected]
При цьому будемо дуже очікувати, коли ви знову до нас зможете повернутися
Ліна, одна з дієвих
Служба підтримки Дії»
Заява там правда ойойой. Ну шлемазли вони в усьому шлемазли.