Є така стара максима ще тих, лампових айтішників, їх тоді називали не айтішниками, а автоматизаторами: «Автоматизація хаосу дає автоматизований хаос».  
Нове веселе і молодьожне покоління автоматизаторів руху вверх-вниз або ігнорує її або з ентузізізмом, вартим кращого використання (ну, наприклад полегшити енергетичну кризу за рецептом Зеленського з шерстяними костюмами і ебонітовими кийками) впроваджує цю мудрсіть в життя. І Дія є яскравою ілюстрацією цього.
Згенерував собі сертифікат вакцинації на сайті «Дія». Ну бо додаток собі на телефон ставити не хочу, здохнути цей ефемерний сертифікат в злоДії може легко і найнадійніший спосіб то є тверда копія документу. Отже зайшов я на сайт (сайт, не додаток) Дії по за допомогою ЕЦП згенерованного в ПриватБанку. І шо я вам скажу? Мінцирк таки повністю виправдовує свою назву.
По-перше. Навіщо при реєстрації вони збирають про мене всю інформацію? Якщо треба, то я сам все позаповняю коли мені треба буде. Ви краще пофіксіть саму реєстрацію, бо у ВСІХ в кінці вилітає помилка що виникла помилка і користувач такий сидить і не розуміє — він увійшов і зареєстрував чи все це було так, беззмістовні рухи? 
По-друге. Великі цифрові трансформатори тупо імітують бюрократичний процес. Треба розуміти що вся інформація про вакцинацію вже є в  БД eHealth і доступна наприклад через додаток HELSY  (біда з чим eHealth яке, схоже, ще захланніше ніж злоДія, то окрема печаль і камінь в голову Мінцирку). Тобто по суті сертифікат про вакцинацію це просто документ який відображає ці дані і вся відміна від тогощо показує та ж HELSY це QR код з зашитою в нього інформацією аналогічною тій що на екрані в HELSY . Поясніть, чому для того щоб згенерувати це я маю писати заяву, підписувати її своїм ЕЦП і відправляти її кудись!? Та ще й чекати потім виконання цієї заяви!!!! НАВІЩО!!!??? У вас там що, маленькі мохерові звірятка ставлять штампики і перекладають заявку і сертифікат зі столу на стіл?
По-третє. З першого разу подати отримати сертифікат не вийшло — автоматизований бюрократ в особі порталу Дія видав помилку і на пошту прийшов лист що «реєстр захворів, спробуйте ще».
Хочеться спитати тих, хто крутить ручку в заду цього автобюрократа -  ви що, все ще в дитячому садочку? «Реєстр захворів»!? Серйозно!? Може це у вас з ментальним здоров'ям щось не те?
Проблема номер два. ОК.  У вас щось всередині поламалося. Буває. Але ж ви пишете що зламався реєстр, не заявка. То з якого хріна я маю знову «подавати заявку» і проходити весь процес бурної імітації бюрократичної діяльності спочатку !? Сама ж заява нікуди не ділася і має бути у вашій системі, бо проблема не з заявкою, а з реєстром, хіба ні? Чи то не реєстр хворіє, а розробники на голову хворі? Чи на руки?
Ну і по-четверте. Великі цифровізатори генерять PDF не для екрану смарту, чи просто А4 як, наприклад УЗ. Ні! Вони генерять макет книжечки для друку. На екрані він виглядає досить дико.
Але найсмішніше те, що злоДія на Андроїді забороняє робити скріншот екрану з QR кодом. Ніби то заради якоїсь безпеки. А от на порталі можна спокійно зробити PDF. Поясніть мені ДЕ ЛОГІКА?
Цей весь процес яскрава ілюстрація недолугості Міністерства Цифрової Трансформації яке замість трансформації займається цифровим хайпом і популізмом. І це, на мою думку веде нас в цифровий хаос який може створити зовсім не віртуальні і не цифрові проблеми. Та власне вже починає...