Натрапив на черговий грізний плач Медведєва, що такі глобальні санкції проти Росії — це означає, що з нею тепер зважають. А раніше, до санкцій, з нею не зважали. І згадав я за аналогією одного літературного персонажа.

У геніальних Watchmen Алана Мура згадується такий Captain Axis (з явним натяком на те, що «країнами Осі» за часів Другої світової називалися союзники Третього Рейху). Персонаж лише згадується в одній розмові Драйберга та Юпітер, у кадрі його немає. Вони згадують про нього як про фрика, який нав'язливо ходив за героями і просив його «покарати». Хтось від нього втікав, хтось ламав йому руку, щоб відв'язався. Скінчилося тим, що Роршах скинув його до шахти ліфта, такі справи. Драйберг і Юпітер сходяться на тому, що це зовсім не смішно – і сміються.

Редагуючи переклад роману, я назвав його «Капітан Шпіндель».

Так от, це те саме, що говорить і до чого прагне Медведєв. Він відчуває, що з ним зважають, тільки коли його «карають». І напрошується, напрошується, напрошується... Типу він «Капітан Ось». Але насправді він «Капітан Шпіндель», і закінчиться все шахтою ліфта.

Такі справи.