Напередодні зимового сонцестояння 2022 року так звана «українська» православна церква (УПЦ) спалахнула праведним гнівом. Громи від цих блискавок відлилися у «Відкрите звернення Священного Синоду УПЦ до Президента України Володимира Зеленського.

…З часів хрещення рівноапостольного князя Володимира, саме наша Церква стояла біля витоків української державності… – одразу ж беруть бика за відповідні місця автори цього документу.

Отакої! Московські попи, виходить, кадили ще тоді, коли на місці москви жаби квакали… А що ж спричинило такий  праведний гнів? Ну звичайно ж, приголомшливий факт, що «вперше в історії нашої держави проти священнослужителів, які є громадянами України, незаконно та невиправдано застосували „персональні“ санкції».

Але санації санкціями, та чашу терпіння переповнили не вони, а «богохульні слова, які неможливо й повторити…». Ну як не можна повторити, то де ж ти почуєш ті слова? Дуже просто. Московським попам вони почулися  у телевізійному ефірі та YouTube каналі «Чисто News» точніше, відео передачі «Байрактар New#104» від 7 грудня .

Так, відео дуже дотепне і, головне, побудовано на реальних подіях, які задокументовані у відповідності до чинного законодавства. Для тих, хто не має зайвого часу – це вільна розповідь про походеньки попів московського  патріархату – від крадіжок до гей-розваг, від бійок та пияцтва до пропагандм «руського миру». Але на думку очільників УПЦ – це ані мало, не багато, як «публічна наруга над Богом».

Ми то, наївні, думали, що Бог лише один-єдиний. А воно ось як по УПЦ-вські виходить – богом є кожен, хто у рясі. Просто язичництво якесь… І не дай Бог тих «богів» покритикувати! Одразу скажуть, що це «цинічні глузування над Святим Письмом, Богом-Трійцею та Господом Іісусом Христом».

Смішно? Не дуже. Бо об'являти себе богом – психіатри не дадуть збрехати – одна з найхарактерніших ознак шизофренії. Що вже не смішно.

Але ще менше приводів до сміху дає подальше вивчення інформаційної продукції УПЦ. Того ж таки 20 грудня 2022 року на їхньому офіційному порталі «Православная жизнь» поруч з «Відкритим зверненням» опубліковано заклик митрополита Запорізького Луки «молитися за ворогів» з доданням тексту молитви, яку слід при цьому виголошувати.

Усе б нівроку, якби не одне  але. Це трохи скорочений текст «Молитвы ко Господу о спасении и сохранении России». Співпадіння дослівне (Гугл підтверджує), викинуто лише пряму згадку «отечества»! То вірянин, що наслухається проповідей таких «божків» і повірить їм, піде смиренно просити у Господа «спасти и сохранить» тих, хто заливає нашу землю нашою ж кров'ю! А хто проти – зрозуміло, богоборець, антихрист, і, за авторитетним твердженням блаженнішого Онуфрія (який і досі продовжує молитися під двоголовим орлом) та його московських та промосковських товаришів, горітиме у пеклі.

Отакий камінг-аут троянського коня москви якось несподівано вийшов з істерики обурених  свідків хрещення Русі!