Виявляється, українці, які потрапили із зони бойових дій на територію росії, потерпають від недостатнього захисту своїх прав. Ні, це говорить не «бєндєровская пропаганда» в Україні, чи рівна їй західна. Таку заяву на розширеному засіданні комітету держдуми з боротьби з корупцією (sic!) 25 березня зробила уповноважена рф з прав людини Татьяна Москалькова.  

За її словами, біженці (Москалькова вживає саме цей термін) фактично перебувають у концтаборах. Ну бо як інакше розуміти формулювання Москалькової «пока не урегулированы вопросы перемещения эвакуированных в иные пункты временного размещения по их желанию»?

Авжеж, тут не обов'язково йдеться про аналоги Аушвіца-Біркенау (на фото). Але ж початкове значення терміну «концтабір» – не «табір смерті», а саме «концентраційний табір».

Зі слів Москалькової цілком очевидно: люди, яких рашисти «врятували від нацизму», перебувають під вартою. І залишається тільки здогадуватися, як із ними там поводяться, не кажучи вже про забезпечення найнеобхіднішим.

Про забезпечення, до речі, Москалькова говорила теж. Російська омбудсвумен нарікає, що українці в росії не отримують навіть одноразової допомоги аж у 10 тисяч російських рублів на особу. Ще 18 лютого такі виплати в росії було обіцяно біженцям із ОРДЛО. Тоді російська пропаганда всіляко розкручувала тему «порятунку» на своїй території мешканців українського Донбасу.

Це було вкрай потрібно для створення картинки-виправдання збройної агресії. Згодом, втім, російська преса нарахувала тільки близько 6 тис. вимушених переселенців. А коли бліцкриг провалився, тема на якийсь час взагалі зникла з поля зору «братьєв-освободітєлєй».

Хоча й ненадовго. З другого тижня війни там почали масово розкручувати пропагандистські фальшивки про мільйони українців, які нібито просяться в росію. Фальшивки ці, схоже, «писали на коліні», бо брехня буквально кидалась у вічі.

Рашизм тоді пішов тим же шляхом максимально примітивних маніпуляцій, як і у випадку з загибеллю цивільних на Донбасі (всі вісім років росія елементарно замовчувала відповідну статистику, підмінюючи її широким висвітленням «окремих випадків» – а от після початку агресії тупо поставила все «з ніг на голову»).

З якою метою окупанти насправді заговорили про захист цивільних вже під час нинішнього вторгнення, докладно можна прочитати тут

Весь цей рашистський цинізм аж ніяк не дивує. Та все одно вражає, що протягом місяця війни (!) російські вожді нічого не зробили хоч би для надійного формування позитивної картинки з біженцями. Яких окупанти часто просто силоміць переміщують до росії з міст і сіл, самим ж окупантами зруйнованих.

Це вкотре показує, наскільки неготовим насправді виявився рашизм до війни. І наскільки йому насправді плювати на тих, кого він нібито взявся «захищати».

Інформація про реальне становище переміщених до росії українських громадян повинна якнайширше повідомлятися в першу чергу західній аудиторії. Ми-то нічого іншого і не чекали.