Про заяву рашистів щодо гуманітарних коридорів завтра з 10 ранку.
 
Перед цією заявою Подоляк вже повідомив, що на сьогоднішніх переговорах досягнуто певних успіхів щодо порятунку цивільних, яких винищують орки. Але подробиць ми не знаємо, тож скористаємось відкритими джерелами.
 
 
Отже.
 
1) Досі орки наполягали на виході цивільних винятково в Росію. Тепер вони стали хитрішими.
 
Наприклад, вони «гарантують» вихід із Києва та Чернігова в Білорусію «з подальшим доправленням авіатранспортом на територію РФ»; з Харкова — в Бєлгород; з Маріуполя — на окупований Донбас.
 
Що ж до виходів на вільні території, то все — «по согласованию с украинской стороной». Це цікаве питання. Тобто українська сторона проти? Та ж наче навіть із заяв рашистів це не випливає. А в чому ж справа тоді?
 
Нижче є версія.
 
Нагадаю, наше МЗС стверджує, що це — спроба взяти побільше українців у заручники. Але дозволю собі не погодитися. Принаймні, не цілком.
 
Бо, на жаль, в заручниках окрів і без того перебувають сотні тисяч українців, і орки сповна цим користується — завдяки своїй відносній перевазі в авіації та вогневих засобах ураження серйозного радіусу дії (пардон за нефаховий термін).
 
Натомість значно більше значення має пропагандистський аспект. В останні дні тема «неонацистів, які прикриваються мирними жителями», в Раші заграла новими барвами. Тепер вони щосили зображають із себе не так спасителів всієї України від «нацизму», як рятівників конкретних мешканців конкретних міст.
 
Оцініть лише: «В российском штабе заявили, что в большом количестве населенных пунктов практически на всей территории Украины обстановка „стремительно ухудшается и приобрела характер гуманитарной катастрофы“, в первую очередь в крупных городах — Киеве, Чернигове, Сумах, Харькове и Мариуполе».
 
Шо, справді?! [Censored]
 
Винні не названі, але «подзразумєваюцца». І ні, це не їхні льотчики й артилеристи, ну ви шо.
 
Вже третій день рашисти розкручують тему про 170 тисяч українських біженців на своїй території (станом на день 7 березня). При цьому — як журналісту, мені й досі важко таке уявити, за всього розуміння феномену рашизму — ніде немає НІ СЛОВА про біженців до Європи, чия кількість на сьогодні, за даними ООН, перевалила мільйон сімсот тисяч. В рашистському інформпросторі цих людей НЕ ІСНУЄ!
 
Натомість — присядьте, якщо стоїте — «В заявлении штаба утверждается, что с 5 по 7 марта более 2 млн украинцев обратились к российским властям с просьбой об эвакуации практически из всех населенных пунктов Украины».
 
Напевне, телефонували особисто Хутіну? На Алтай, чи куди там?
 
Абсолютно очевидно, що подібна маячня хоч і може трохи заморочити голови і без того одурілим від ситуації європейцям (нагадаю, перед війною західні спецслужби в своїх прогнозах обмежувалися лише мільйоном біженців, плюс-мінус), але жодним чином не змінить сприйняття Раші як агресора, і від варварських бомбардувань та знищення цивільних уваги світу не відволіче.
 
Але рашистам ця пропагандистська тема потрібна на внутрішньому ринку. І не тільки для підкріплення зліпленого з лайна і палок іміджу «асвабадітєлєй». Гуманітарна операція (до речі, вони на повному серйозі вживають цей термін!) дозволяє просто і доступно пояснити пересічному холопу, чому найкраща в Місцевій групі галактик армія ніяк не може нікуди просунутися. Бо рятує цивільних, ну!
 
2) Крім пропагандистського, «гуманітарна операція» у виконанні бестій — від латинського «звір», хто не знав — має очевидний військовий вимір. Уже й найдальшим від військових професій людям очевидно, що орки відгребли й терміново потребують часу на перегрупування, підтягування резервів тощо.
 
Втім, це не єдиний аспект (зрештою, пауза для тих же цілей десь не завадить і нам).
 
Преса припускає, що йдеться про спроби запустити з Раші «гумконвої» зі зброєю і спорядженням, як вони робили в ОРДЛО. Сумніваюся. Там це потрібно було, бо «іхтамнєт». Тут ситуація не та.
 
Водночас відомо, що своїм озброєним холопам рашистські бонзи пояснюють не зовсім те, що холопам без зброї. Тут іде в хід не казочка про «гуманізм», а міркування про тих-таки «неонацистів», які, мовляв, перевдягнуться цивільними і повтікають — якщо відкрити коридори виходу цивільних до України.
 
А отже, такі коридори мають бути лише до Раші, Білораші або на окуповані території.
 
Мені в цьому плані видається показовою вчорашня історія від відомого бойового уфолога (с) Басуріна. Що, значить, «неонацисти» йшли маріупольським проспектом Перемоги, прикрившись 150-ма цивільними, напоролися на сепарів, і «внаслідок стрілянини» загинуло 5 мирних мешканців, ще більше поранено.
 
Навіть якби це не був Басурін, відсутність деталей викликає сумнів. А по мапі, проспект Перемоги іде із заходу на схід Лівобережного району, який і сам по собі є східним «крилом» міста (і який, поки я писав ці рядки, орки вже, здається, втретє «взяли під контроль»).
 
Тобто «нацисти» «прикрилися мирними жителями» зовсім не щоб утекти, а щоб піти на позиції орків? Гм, гм.
 
А ось і ще цікавіший момент. Вчора ті ж таки «гуманітарії» з рашистських верхів заявляли, що попередні угоди про гуманітарні коридори зірвала Україна, а отже, тепер вони будуть — залізобетонно! — відстежувати процес з БПЛА. Починаючи з моменту збору біженців і їх розміщення на транспорт.
 
Ясно, що це означає спробу безкарно провести детальну повітряну розвідку в прифронтових українських містах. Яка, само собою, буде (чи вже була) відкинута. Ага, значить, апять еті хахли протів спасєнія мірних житєлєй!
 
...Все вищесказане жодною мірою не може й не повинно служити підґрунтям для прийняття рішень тими, кому дійсно потрібно рятувати себе і близьких. Тут кожен/кожна вирішує самостійно.
 
Втім, гадаю, з тих людей цього практично ніхто й не прочитає. Стараннями рашистів цим людям зараз не до читання міркувань в інтернетах — якщо в них взагалі є Інтернет...
 
Але, гадаю, ця, принаймні частково складена з розрізненої мозаїки, картина показує, як насправді розглядає ситуацію рашизм.
 
Зрештою, надто схоже, що рашисти не збираються проводити ніяких «гуманітарних операцій» навіть з пропагандистською метою. Бо, поки писався цей текст, стало відомо про вимогу до Києва максимум на 03.00 8 березня надати «гарантії безпеки» (еммм, кому?) і «узгодити маршрути» (бля, з ким?!). Замість, ну скажімо, нормального, по-людськи, тимчасового припинення вогню.
 
Плюс — ми повинні до тих-таки 03.00 «узгодити» все з представництвами в Україні всіх можливих міжнародних організацій. він ООН до Червоного Хреста. Того самого ЧХ, який, як розказували мені волонтери, тупо морозиться всі ці дні. А Верещук взагалі сказала про ЧХ, що вони «плазують» перед Рашею (і це слід прочитати докладно).
 
Тому... Самі бачите.