Дуже слушна версія від Максима Плахотного.

Нажаль, в його акаунті у ФБ відключена функція поширення, тож я беру на себе сміливість поділитися його версією.

Іранці протягом десятиліть організованими групами літають в Київ в посольство Канади для отримання громадянства за програмою для осіб з ісламських країн, які хочуть звідти втекти. Це факт.
Посольство Канади в Україні для них найближче посольство, яке працює по цій програмі. І є пряме авіасполучення.
Версія теракту з метою «покарання зрадників» отримує дуже суттєвий мотив, особливо на фоні максимального загострення релігійної та войновничої істерії.

Отже.

«Наша трагедія в Ірані.
Купу років тому, десь на початку 2000них, коли я працював в готелі „Адрія“, один з туроператорів регулярно привозив нам (десь раз на 3 тижні) групу іранських туристів.
Тур там був на 3 дні, і все чітко підв'язано під програму візиту в ......... посольство Канади.
У Канади багато років є програма допомоги і наддання громадянства людям з ісламських країн, які хочуть втекти з батьківщини. Так от ВСІ іранці це були візитери в канадське посольство. Україна найближча країна до Ірану, де посольство Канади працює за цією програмою.
Тоді вони прилітали рейсами Аєросвіту. Потім квота їх рейсів перейшла до МАУ, оскільки власники перейшли в МАУ.
З понад 160 загиблих на рейсі Тегеран — Київ, 63 були „громадянами Канади“ — це були етнічні іранці (просто повірте), які вже отримали громадянство. Решта 82 громадяни Ірану дуже ймовірно летіли в Київ з тою самою метою — отримання громадянства Канади.

Версій і причин катестрофи може бути багато, але і версію „помсти втікачам від режиму“ я б не відкидав. Па гусскі це звучить як „в назидание“.
Досить спитати посольство Канади чи очікували вони таких громадян Ірану в найближчі дні на співбесіду.

Бен Афлек в „Операції Арго“ теж вивозив американських дипломатів, як канадську знімальну групу.
І не забувайте, що штаб-квартира ІКАО, базується в Канаді»