Повідомити про помилку

Володимир Зеленський розширив санкції проти Анатолія Шарія і Ігоря Гужви

16 лютого 2022 18:50
Події
views 397
shares 0
comments 0
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони, яким розширюються санкції проти блогера Анатолія Шарія та журналіста Ігоря Гужви. Також змінено пакети санкцій проти пособників окупантів у Криму та на Донбасі. Про це повідомляє сайт Президента.

 

Зокрема рішенням РНБО санкції було уточнено щодо Анатолія Шарія, Ольги Шарій, Алли Бондаренко та ТОВ «Інформаційне агентство „Шарій.Нет“. Зміни до обмежень торкнулися також Ігоря Гужви, Анни Солнцевої та Любові Лукашиної.

 

Санкції проти Шарія, Гужви та пов'язаних з ними установ, Зеленський ввів у дію ще у серпні 2021 року. Обмеження проти Гужви і його дружини, на яку зареєстровано ТОВ „Ласмак“, що володіє „Страной“, означали закриття зазначеного інтернет-ресурсу. „Страна“ тоді заявила, що переходить на нову адресу – strana.news. При цьому старий домен заблокували українські провайдери, новий нині працює.

 

 

Нові зміни передбачають, серед іншого, блокування провайдерами доступу до веб-ресурсів розміщених на доменах та субдоменах strana.ua, strana.news, strana.one, strana.digital, strana.today, інших веб-ресурсів, які забезпечують доступ до порталу Cтрана.ua.

 

Зміни до пакету санкцій щодо Шарія передбачають блокування доступу до ресурсів розміщених на доменах та субдоменах sharij.net, sharij.online, інших веб-ресурсів, які забезпечують доступ до порталу Шарий.net.

 

Зазначимо, що блогеру було повідомлено про підозру одразу за двома статтями Кримінального кодексу України – ч. 1 ст. 111 (Державна зрада) та ч. 1 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). З лютого 2021 року його оголошено в розшук.

 

Крім того, пакети санкційних обмежень відомство змінило також щодо „заступника генерального прокурора“ „ЛНР“ Вадима Лященка, а також щодо членів так званих „територіальних виборчих комісій“ у тимчасово окупованому Росією Криму: Наталії Коваленко, Олександри Осетровій та Юлії Рибакової.

 

Нагадаємо, що персональні санкції передбачають блокування активів, обмеження торговельних операцій, запобігання виведенню капіталів за межі України, зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань та анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів.

Коментарі

Інші новини по темi