Повідомити про помилку

Альтернатива газу: Україна, Словаччина, Чехія та Німеччина домовились про «водневу магістраль»

23 вересня 2021 18:15
Економіка
views 711
shares 0
comments 0
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

Про це повддомляє пресслужба ОГТСУ.

Чотири провідні компанії газової інфраструктури об'єднують зусилля для створення водневої магістралі через Центральну Європу/

Серед компаній-учасників – EUSTREAM (компанія-оператор ГТС Словаччини), Оператор ГТС України (ОГТСУ), NET4GAS (компанія-оператор ГТС Чехії) і OGE (провідна компанія-оператор ГТС Німеччини).

Зазначається, що водень можна транспортувати газопроводами при їх модернізації та перепрофілюванню. Також планується збудувати нові водневі трубопроводи. 

Водневий коридор дозволить транспортувати водень з виробничих підприємств до споживачів водню в Чеській Республіці та Словаччині.

Втім найбільшим споживачем водню у Європі буде Німеччина. 

«Природний газ залишиться ключовим джерелом енергії і важливим чинником програми з декарбонізації у найближчі два десятиліття. Тим не менш, водень, ймовірно, відіграватиме значну роль до 2050 року, коли європейська економіка, як очікується, досягне вуглецевої нейтральності. Саме тому ми маємо почати дослідження цих можливостей вже сьогодні. Водень – це перспективна технологія, яка знаходиться на ранній стадії впровадження у масштабах всієї економіки. Партнерство з сусідніми операторами ГТС створить синергетичний ефект для розвитку зеленого водню», – зауважив Павел Станчак, заступник генерального директора з розвитку та трансформації Оператора ГТС України.

Організатори проєкту вважають, що Центрально-Європейський водневий коридор може бути створений частково за рахунок перепрофілювання існуючої газової інфраструктури у поєднанні з цільовими інвестиціями в нові спеціалізовані водневі трубопроводи та компресорні станції. Це дозволить забезпечити транспортування водню на великі відстані за доступною ціною.

Організатори проєкту вже почали вивчення можливості технічної реалізації створення Центрально-Європейського водневого коридору для транспортування чистого водню в обсязі до 120 ГВт-год на день.

Андреас Рау, керуючий директор чеського опереатора NET4GAS, відзначив, що незважаючи на те, що такі науково-технічні дослідження дуже складні, впевнений в тому, що сильне міжнародне партнерство принесе перші результати у межах питань щодо перевірки можливостей здійснення, потужностей і вартості транспортування водню вже наступного року.

«Транснаціональна мережа водневих трубопроводів грає важливу роль для майбутнього європейського ринку водню. Створення центрально-європейського водневого коридору –  важливий крок на цьому шляху, що пропонує можливості доставки значних обсягів водню до промислових центрів попиту вже до 2030 року. З упевненістю можна сказати одне: без широкого використання водню разом з відновлюваними джерелами енергії ми не зможемо досягти наших кліматичних цілей», — сказав генеральний директор німецького оператора OGE Йорг Бергман.

Коментарі

Інші новини по темi