Повідомити про помилку

Афганістан: таліби наступають на провінцію Панджер, сили опору мінують підступи та підірвали перевал

4 вересня 2021 15:19
Таліби
views 364
shares 13
comments 0
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

Про це розповідає Reuters.

У суботу, 4 вересня, продовжились бої між рештками урядових сил та таджиками Ахмада Масуда проти бойовиків «Талібану» в провінції Панджер.

Джерела «Талібану» заявили, що у п'ятницю група захопила контроль над долиною, хоча опір заперечував її падіння. Зокрема, віцепрезидент Амрулла Салех 3 серпня записав відеозвернення, в якому розповів, що сили Опору продовжують боротьбу в Панджері.

Таліби поки що не видавали публічних заяв про те, що вони захопили долину, де залишки урядових військ та прихильники Ахмада Масуда ведуть збройний опір їхньому правлінню.

Прес-секретар Національного фронту опору Афганістану, який об'єднує опозиційні сили, лояльні до місцевого лідера Ахмада Масуда, сказав, що сили Талібану досягли висоти Дарбанд на кордоні між провінцією Капіса та Панджширом, але були відкинуті.

«Захист оплоту Афганістану незламний», — сказав Фахім Дашті у своєму твіттері.

Джерело «Талібану» заявило, що бої в Панджері тривають, але просування сповільнилося через наземні міни, розміщені на дорозі до столиці Базарак та губернатора провінції. «Розмінування та наступальні дії відбуваються одночасно», — сказав джерело.

Водночас таліби почали святкувати перемогу після непідтверджених даних про втечу Масуда та Салеха в Таджикистан.

«Милістю Всевишнього Аллаха ми контролюємо весь Афганістан. Порушники спокою розгромлені, і Панджшер зараз перебуває під нашим командуванням», — процитувало Reuters одного з командирів талібів раніше.

Під час передчасного святкування таліби у Кабулі та одній із східних провінцій Нангархар відкрили стрілянину у повітря, яка закінчилась жертвами. Так, у столиці В результаті святкового салюту з автоматів загинули 17 людей і ще понад 40 були поранені. Водночас ще 14 осіб були поранені в результаті «святкової» стрільби в провінції Нангархар.

Представник Фронту Національного Опору Фахім Дашті заявив ВВС, що наступ талібів відбито, фронт продовжує контролювати усі входи в долину і навіть вийшов за її межі.

За його словами, втрати талібів склали близько 350 людей убитими, близько 50 бойовиків потрапили в полон.

4 вересня іранський кореспондент Таюден Соруш у Twitter повідомив, що сили опору підірвали один з перевалів до Панджеру в районі Дабах. За його словами підрив стався після того як таліби зайшли в долину. 

За його словами таліби захопили райони Шотул та Анаба у провінції. Бої тривають. Відзначимо, всього у провінції 8 районів.

Коментарі

Інші новини по темi