Повідомити про помилку

В Києві вдвічі піднімуть ціни на проїзд з першого січня

16 листопада 2021 20:32
Економіка
views 248
shares 0
comments 0
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

Про це повідомляє прес-служба КМДА.

«Столиця вимушена підвищити вартість проїзду у комунальному громадському транспорті, щоб забезпечити його стабільну роботу та безпеку перевезення пасажирів. Це пов'язано зі значним зростанням вартості складових тарифу і, відповідно, економічно обґрунтованого тарифу„, — йдеться в повідомленні.

Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник. зазначив, що з моменту останнього підвищення тарифів у 2018 році суттєво змінилися ціноутворюючі чинники, на які міська адміністрація не має впливу.

Зокрема, прогнозована інфляція на 2022 рік складе 141,4% від рівня 2018. Водночас мінімальна заробітна плата збільшилась на 74,6%, а середня заробітна плата у Києві – на 54,3%;

Розмір тарифу на електричну енергію підвищився на 84%, а вартість дизельного пального збільшилася на 22,5%.

«Нинішня ціна у комунальному транспорті давно не відповідає економічно обґрунтованому тарифу. За розрахунками КП „Київпастранс“, економічно обґрунтований тариф у наземному транспорті сьогодні становить 22,30 грн. За розрахунками КП „Київський метрополітен“, обґрунтований тариф у метро – 22 грн. Проте ми розуміємо, що це велике фінансове навантаження на пасажирів, тому при розрахунку нових тарифів одне із завдань – залишити транспортні послуги диференційованими із системою знижок„, – зазначив Микола Поворозник.

За його словами, одна поїздка у комунальному транспорті (метрополітені, трамваї, тролейбусі, автобусі) коштуватиме 20 грн у разі придбання разового квитка.

У разі оплати проїзду з використанням багатофункціональної електронної картки «Муніципальна картка „Картка киянина“ вартість поїздки становитиме 12 грн. Для пасажирів, які купують поїздки, поповнюючи електронний квиток, вартість поїздки у комунальному транспорті становитиме від 15 до 20 грн: 15 грн при купівлі 50 поїздок, 20 грн – при купівлі 1-9 поїздок. Залишається також можливість придбання місячних проїзних квитків зі знижками. Одна поїздка за проїзним квитком коштуватиме від 14,20 грн залежно від типу проїзного. Також залишаються в обігу проїзні квитки, що використовуються з моменту активації: на 24 години, 48 та 72 години.

Після підвищення тарифу на користування громадським транспортом вартість проїзду для власників картки киянина (які не мають права на безкоштовний проїзд) становитиме 12 гривень незалежно від кількості поїздок. Пасажири, які користуються місячними проїзними квитками, сплачуватимуть за проїзд від 14,20 грн до 14,50 грн залежно від виду проїзного. А пасажири, які поповнюють електронний квиток, залежно від кількості придбаних поїздок, сплачуватимуть від 15 до 20 грн«, – додав Поворозник.

Встановити нові тарифи заплановано з 01.01.2022 року.

Коментарі

Інші новини по темi