Повідомити про помилку

Литва остаточно відмовила Шарію у притулку, — Фейгін

27 січня 2022 00:05
Події
views 1205
shares 10
comments 0
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

Вищий адміністративний суд Литви постановив, що Анатолій Шарій не має права перебувати на території ЄС та позбавив його статусу біженця в країні. Про це повідомив адвокат Марк Фейгін в коментарі «Укрінформу».

«Можу підтвердити, що Шарію остаточно відмовили у праві вважатися біженцем у Литві. Хочу наголосити, що поряд з паперами, представленими з цього приводу українською стороною, на це вирішально вплинули документи, надані мною та моїми литовськими адвокатами„, — зазначив Фейгін.

Адвокат пояснив, що надав суду матеріали, які доводили, що Анатолій Шарій не проживав понад п'ять років за литовськими адресами, про які він повідомляв місцеву владу. Таким чином він довів, що Шарій брехав Литовській державі.

За його словами, відтепер головне рішення щодо Шарія мусить ухвалити Іспанія.

«Тепер, після рішення Вищого адміністративного суду Литви, Шарій не має права перебувати на території ЄС. Отже, питання до Іспанії, де він перебуває. У принципі, міграційна влада країни може виставити його з країни„, — сказав юрист.

Водночас Фейгін нагадав про дві нещодавні поїздки Шарія в РФ. На його думку, не виключено, що під час подорожей в Московію Шарій отримав  російський паспорт або якийсь інший статус, наприклад «статус біженця». На думку юриста, свідчень співпраці Шарія з російськими структурами більш ніж достатньо.

Нагадаємо, 16 лютого минулого року блогеру Шарію оголосили підозру у держзраді та порушенні рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками.

22 лютого минулого року Шарія викликали для проведення слідчих дій, але він не з'явився. Його неявку СБУ трактує як приховування від слідства. Тоді адвокати блогера заявляли, що він перебуває на території ЄС і має статус біженця, і його поява в Україні поки що неможлива.

25 лютого в СБУ повідомили, що Шарія оголошено в державний розшук.

2 березня 2021 року український суд дозволив правоохоронцям затримати Шарія.

Коментарі

Інші новини по темi