Про це речник посольства США в Україні Деніел Ленгенкемп заявив, коментуючи протести антиваксерів в урядовому кварталі.
Ленгенкемп звернув увагу на те, що ідентичний протест з ідентичними гаслами і плакатами відбувався також у Кишиневі. Окрім того, зазначив речник посольства США, ця група противників вакцинації поширює антивакцинальні меседжі і в соціальних мережах в Україні, Молдові та країнах Балтії.
мітинг у Києві
мітинг у Кишиневі
«За серйозними свідченнями, меседжі, які розповсюджує ця група, дуже збігаються з російськими наративами, включно із заявами про те, що українці і росіяни — це „один народ“. Протестувальники казали, що отримували грошову підтримку з приватних джерел у Росії. Ми твердо віримо у свободу слова і свободу зібрань, але водночас стосовно цієї групи ми переконані, що вони не керуються інтересами України і українського народу. Ми сподіваємось, що українці добре розберуться, що являє собою ця група„, — сказав Ленгенкемп.
Представник посольства додав, пославшись на наукові дослідження, що вакцинація — це найкращий спосіб захистити себе і свою родину від коронавірусу і якнайшвидше подолати пандемію в Україні, і запевнив, що США продовжать допомагати Україні у цій складній ситуації.
Зазначимо, станом на ранок 5 листопада, в Україні на коронавірус загалом захворіло 3 млн 32 тис. 951 людина. Летальних випадків зареєстровано 70 тис. 842.
Надвисокий добовий приріст захворілих фіксують з середини жовтня — майже щодня понад 20 тисяч зафіксованих випадків. Показники вищі, ніж будь-коли торік.
Від початку кампанії з вакцинації в Україні щеплено 11 млн 86 тис. 47 людей, з них отримали одну дозу – 11 086 045 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 7 762 884 людини.
Наразі у червоній зоні епіднебезпеки знаходяться столиця та 15 областей.