Повідомити про помилку

Помер Роланд Франко — останній онук «Каменяра»

11 серпня 2021 14:18
Події
views 996
shares 8
comments 1
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

11 серпня на дев'яностому році життя помер письменник та дипломат, засновник Міжнародного фонду Івана Франка, Роланд Тарасович Франко.

«11 серпня на 90-му році життя помер останній онук генія українського народу Івана Франка – Роланд Франко. Колектив Міжнародного фонду Івана Франка глибоко сумує з приводу смерті засновника та голови правління Фонду. Світла пам'ять про цю добру людину назавжди залишиться в наших серцях і серцях тих, кому пощастило з ним працювати, товаришувати та спілкуватися», — написали у Міжнародному фонді Івана Франка, заснованому паном Роландом.

Роланд Тарасович Франко народився 28 березня 1932 року у Львові. Здобув освіту вченого-інженера (кандидат технічних наук).

Був головою правління Міжнародного фонду Івана Франка з 2015 року.

Член правління Національної спілки краєзнавців України.

На початку 1950-х років Роланд Франко був запідозрений разом з колишніми однокласниками у створенні підпільної націоналістичної організації, після чого його двічі викликали в МДБ. Від арешту й ув'язнення молодого Франка врятувало лише дідове ім'я.

У 1993–1996 роках Роланд Франко на запрошення міністерства закордонних справ України перебував на дипломатичній службі, був радником з питань науки в посольстві України у Великій Британії. 

Завдяки клопотанням Роланда Франка 1996 року Україна безкоштовно одержала від Великої Британії науково-дослідну станцію «Фарадей» (нині станція «Академік Вернадський») в Антарктиці. Перша українська експедиція назвала Роланда Франка «хрещеним батьком української антарктичної станції».

За ініціативи Роланда Франка створено квартиру-музей родини Франка у Києві. 25 листопада 2016 року музей урочисто відкрили в будинку, куди в 1950 році радянська влада добровільно-примусово переселила родину Тараса Франка зі Львова.

У 2017 році за ініціативи Роланда Франка заснували Всеукраїнський учнівський літературно-мистецький конкурс «Стежками Каменяра». Конкурс для школярів проводять у номінаціях «Проза», «Поезія», «Драматургія» та «Краща ілюстрація до творів Івана Франка».

Коментарі

Інші новини по темi