Повідомити про помилку

Із РФ в Україну завезли заражену гречку, що викликає астму

26 жовтня 2021 12:24
Події
views 6432
shares 37
comments 4
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

До України завезли заражену небезпечним алергеном гречку із Росії. Шкідливий організм – амброзія полинолиста – викликає запалення слизової верхніх дихальних шляхів та напади бронхіальної астми.

Небезпечний вантаж було доставлено до Харкова. Наразі щодо нього застосовані фітосанітарні процедури, повідомляє пресслужба ГУ Держпродспоживслужби у Харківській області.

Що таке амброзія полинолиста?

Амброзія полинолиста – це отруйна рослина із сімейства айстрових, яка шкодить сільському господарству та здоров'ю людини.

Вона викликає у людей алергію, під час цвітіння у деяких спостерігається захворювання, яке має назву амброзійний поліноз.

Воно проявляється сльозотечею, запаленням слизових оболонок, приступами бронхіальної астми, погіршенням зору та підвещеною температурою тіла.

Яка ситуація з гречкою в Україні?

Україна б'є рекорди зі збору гречки. Станом на 23 жовтня аграрії вже намолотили 107 тис. тонн гречаної крупи – за загального прогнозу в 100 тис. тонн.

Збирання врожаю завершено лише у 15 областях. А отже, загальний показник буде ще вищим. Таким чином, дефіциту гречки в Україні не буде.

У Міністерстві аграрної політики та продовольства сподіваються, що загалом вдасться зібрати понад 110 тис. тонн гречки. Також там повідомляють, що наразі найвищу врожайність зафіксовано у Вінницькій області – 15,9 ц/га.


Загалом наразі в Україні продають гречку 3 типів:

- дешеву імпортну (переважно з Росії);

- українську;

- «елітну» імпортну.

До того ж російська – найбрудніша, в ній багато сміття, залишків від стебел, вона перепалена і гіркувата. Елітна крупа набагато дорожча, ніж українська та російська.

Теги

Коментарі

Інші новини по темi