Повідомити про помилку

Європарламент закликав відключити Росію від SWIFT — резолюція

16 грудня 2021 22:17
Політика
views 1055
shares 0
comments 0
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

Резолюцію про негайну вимогу до Росії прибрати війська від кордонів з Україною підписали 548 євродепутатів, проти були 69 і 54 утрималися.

У тексті йдеться, що Євросоюз має бути готовим надіслати Росії суворе попередження про те, що військові дії проти України будуть не тільки неприйнятними, а й матимуть «високу економічну та політичну ціну».

Депутати закликають країни ЄС повинні бути готовими негайно узгодити суворі економічні та фінансові санкції проти уряду Росії для усунення безпосередніх загроз, «а не чекати наступного вторгнення, перш ніж вживати заходів».

«Будь-який новий пакет санкцій [...] має впровадити заморожування фінансових та фізичних активів у ЄС, заборони на поїздки, виключення Росії з платіжної системи SWIFT, бути націленим на сектори, важливі для російської економіки, а також порушити фінансування розвідувальних служб країни та військових„, — йдеться в резолюції.

Євродепутати зазначили, що нові санкції мають торкнутися російського офіцерського корпусу, генералів та адміралів, які беруть участь у плануванні можливого вторгнення, а також «найближче оточення та олігархів в орбіті президента Росії та їхні сім'ї».

Резолюція містить заклик не запускати трубопровід «Північний потік — 2„, незалежно від того, чи він у якийсь момент буде відповідати положенням Газової директиви ЄС.

Також депутати Європарламенту вимагають, щоб ЄС знизив свою залежність від імпорту газу з Росії та продемонстрував сильнішу енергетичну солідарність з Україною — через тісніший взаємозвʼязок енергетичних інфраструктур ЄС та України.

ЄП закликав Росію та бойовиків на Донбасі дотримуватися угод про припинення вогню. Крім того, євродепутати закликають Росію конструктивно брати участь у «нормандському форматі» для врегулювання ситуації на Донбасі, а також Тристоронній контактній групі, та виконувати свої зобовʼязання за Мінськими угодами та Конвенцією ООН з морського права.

Водночас депутати Європарламенту відкинули спроби Росії вплинути на рішення про вступ України до НАТО, наголосивши, що «вибір альянсів будь-якою країною не повинен залежати від схвалення третьої країни».

Коментарі

Інші новини по темi