Повідомити про помилку

У президента Болгарії уточнили заяву щодо Криму

23 листопада 2021 11:39
Події
views 489
shares 0
comments 0
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

Після того, як президент Болгарії Румен Радєв назвав окупований Крим російським, його пресслужба заявила, що насправді півострів український, і пояснила, чому він спочатку говорив інакше.

У роз'ясненні йдеться, що Радєв неодноразово заявляв, що анексія Криму є порушенням міжнародного права, і це чітка позиція Софії у всіх міжнародних організаціях.

«З юридичної точки зору Крим належить Україні, і наша країна неодноразово заявляла про підтримку її суверенітету і територіальної цілісності. У той же час, як підкреслив в ході передвиборних дебатів президент Румен Радєв, „в даний час“ Крим знаходиться під контролем Росії, і більш ніж ясно, що ця проблема не може бути вирішена силою», — йдеться в заяві.


Нагадаємо, напередодні у Болгарії проходили президентські вибори. Під час теледебатів 18 листопада Румен Радєв назвав Крим російським та заявив, що санкції проти Росії неефективні.

До МЗС України навіть було викликано посла Болгарії у Києві Костадіна Коджабашева через висловлювання президента цієї країни. Дипломати зазначили, що слова Радєва суперечать офіційній позиції Софії щодо визнання суверенітету та територіальної цілісності України.

На президентських виборах у Болгарії переміг Радєв, якого переобрано на другий строк. За нього проголосували 1 535 618 виборців, або 66,69% від загальної кількості людей, що прийшли на вибори.

Коментарі

Інші новини по темi