Повідомити про помилку

Ще одна група мігрантів прорвалася до Польщі з Білорусі

12 листопада 2021 14:10
Події
views 2450
shares 0
comments 1
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

Група мігрантів на кордоні Білорусі та Польщі прорвалася через пункт пропуску «Брузгі». Польські силовики поки не вживають заходів. 

Про інцидент, котрий стався вранці в п'ятницю, 12 листопада, інформує sputnik.by. За приблизними підрахунками, вдалося прорватися групі з 150-200 осіб. Також повідомляється, що польські силовики поки не робили будь-яких активних дій.


Крім того, у Telegram-каналі показали нову групу біженців, яка прибула на польсько-білоруський кордон. Їх зафіксували у районі пропускного пункту «Кузня».

Уздовж польського оборонного загородження, де пересуваються мігранти, виставлено кордон правоохоронців. Жодної інформації про силові зіткнення поки не повідомляється.

Варто зазначити, що Польща закрила прикордонний перехід у районі пропускного пункту «Кузня». Але у міністерстві закордонних справ також не заперечують ймовірність закриття додаткових пунктів на кордоні з Білоруссю.

Нагадаємо, вранці 10 листопада дві великі групи нелегальних мігрантів прорвалися із території Білорусі до Польщі. Частину цих людей польські сили безпеки повернули до лінії кордону, пошуки решти тривають.

Як відомо, тисячі людей, переважно з Близького Сходу та Азії, намагалися перетнути кордон Польщі в останні місяці. Раніше масовий перехід нелегальних мігрантів із боку Білорусі почався до Литви, через це на литовському кордоні виникла гуманітарна криза. У серпні 2021 року повідомлялося, що 12 білоруських прикордонників перетнули межу Литви.

Країни Євросоюзу звинувачують уряд Білорусі в тому, що він сприяє незаконній міграції, бо хоче помститися за санкції ЄС проти білоруського режиму.

Польський парламент у зв'язку з напливом нелегальних мігрантів затвердив план будівництва стіни на кордоні з Білоруссю вартістю 350 мільйонів євро.

Від 2 вересня у зв'язку з міграційним тиском режиму Лукашенка у прикордонній смузі з Білоруссю у Підляському та Люблінському воєводствах був введений надзвичайний стан. 1 жовтня він був продовжений ще на 60 днів.

5 листопада в Міністерстві оборони Польщі заявили про черговий інцидент на кордоні з Білоруссю, де білоруський військовослужбовець намагався вистрілити у польських жовнірів.
Надалі криза лише посилилася – білоруська влада спрямувала до польського кордону тисячі нелегальних мігрантів.

Коментарі

Інші новини по темi