Повідомити про помилку

Українські плавці виграли 5 золотих медалей Паралімпіади. Максим Крипак встановив світовий рекорд

28 серпня 2021 15:23
Спорт
views 174
shares 0
comments 0
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

Про це повідомляє «Українська правда» та «Суспільне».

Максим Крипак спромігся встановити світовий паралімпійський рекорд на стометрівці вільним стилем.

Нагадаємо, плавець минулого разу поступився австралійцеві Ровену Крозерсу, який випередив Крипака на фінішу 50-метрової дистанції.

На стометрівці український атлет не лише впевнено обійшов опонента, а й встановив новий світовий рекорд для свого класу змагань — 50.64 секунди. Крипак перевершив попереднє досягнення бразильця Андре Бразіла, встановлене у цьому класі в серпні 2010-го на 0.23 секунди.

Це шосте золото Крипака на Іграх.

У змаганні зі стометрівки на спині Михайло Сербін посів перше місце й здобув «золото». Другим став також українець — Віктор Смирнов.

Результати виглядають так: перше місце — Михайло Сербін (Україна) — 1:08.63 хв; друге місце -  Віктор Смирнов (Україна) — 1:09.36; третє місце — Бозун Ян (Китай) — 1:09.62

Євген Богодайко здобув золото у стометрівці брасом, випередивши колумбійця Нельсона Кріспіна Корзо всього на 6 сотих секунди.

Результати виглядають таким чином: золото — Євгеній Богодайко (Україна) — 1:20.13; срібло — Нельсон Кріспін Корзо (Колумбія) — 1:20.19; бронза — Меттью Леві (Австралія) — 1:21.10.

Єлизавета Мерешко здобула другу золоту медаль для України на дистанції 100 метрів брасом, випередивши срібну фіналістку Гарві Грейс з Британії на 1,63 секунди. Бронзу отримала Верена Шотт з ФРН. Загалом це третя медаль Мерешко на Паралімпіаді в Токіо: 25 серпня Мерешко принесла збірній перше золото на дистанції 50 метрів вільним стилем, а 26 серпня — єдину медаль того дня змагань — срібло на двохсотметрівці комплексним стилем.

Загалом Україна посідає п'яте місце у командному заліку Ігор в Токіо. В команди 34 медалі: 8 золотих, 17 срібних та 9 бронзових. У США, які опинилися на 4 місці на 12 медалей менше: 11 золотих, 7 срібних та 4 бронзових. На третьому місці паралімпійський комітет РФ: 40 медалей, з них 13 золотих, 7 срібних та 20 бронзових. На другому місці Велика Британія — 16 золотих нагород, 12 срібних та 15 бронзових нагород — всього 43.

Перше місце посідає Китай — 30 золотих, 22 срібних та 26 бронзових медалей — всього 78.