Повідомити про помилку

У Кремлі заявили, що Росія не використовує газ як зброю, щоб карати Україну

28 вересня 2021 13:40
Політика
views 148
shares 0
comments 0
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

Російська Федерація не використовує природний газ як зброю, щоб тиснути на інші країни, включаючи Україну. Експорт газу використовується виключно в інтересах Росії та росіян. 

Про це стало відомо з брифінгу прес-секретаря президента Росії Дмитра Пєскова.

За його словами, газовий контракт Росії та Угорщини не спрямований на те, щоб «карати» Україну.

«Росія ніколи не використовувала, не використовує і не має на увазі використовувати блакитне паливо, щоб будь-кого карати. Росія використовує блакитне паливо виключно в своїх інтересах, в інтересах народу нашої країни, для збільшення добробуту росіян, виключно на комерційній основі», - зазначив він.

Пєсков підкреслює, що використання блакитного палива в такому режимі повністю відповідає інтересам споживачів в Європі, а також інтересам країн, які надають умови для транзиту, якщо цей транзит економічно вигідний і доцільний.

Нагадаємо, уряд Угорщини 27 вересня підписав новий контракт на постачання газу з Росії в обхід України – через Сербію й Австрію. У МЗС України заявили, що здивовані та розчаровані рішенням угорської влади укласти черговий довгостроковий контракт із «Газпромом».


Такий крок Угорщини офіційний Київ розцінив як «рішення, ухвалене на догоду Кремлю». Про це повідомили в МЗС України.

«Здивовані і розчаровані рішенням Угорщини підписати 27 вересня 2021 року у Будапешті новий довгостроковий контракт з російським концерном „Газпромом“ на постачання газу в обхід України.

Вважаємо це виключно політичним, економічно необґрунтованим рішенням, прийнятим на догоду Кремлю та на шкоду національним інтересам України і українсько-угорським відносинам, що не відповідає принципам Договору про основи добросусідства та співробітництва між Україною і Угорською Республікою від 6 грудня 1991 року», — повідомили в МЗС.

Зазначимо, Угорщина викликає посла України для пояснень через критику українського МЗС газового контракту між Угорщиною і «Газпромом» в обхід України.


Як пише глава МЗС Угорщини Петер Сиярто на своїй сторінці в Facebook,відповідний договір з «Газпромом» Угорщина підписала 27 вересня.

«Цей крок недружній після безлічі субсидій (вентилятори, медичне обладнання, догляд за солдатами, відпочинок дітей, фінансування інвестицій), які Україна отримала від нас... Зараз ми звернулися до посла України в МЗС», — написав він.

Українські дипломати критикують це рішення. Вони вважають, що воно політично і економічно необґрунтоване. Крім цього, угода завдає шкоди Україні «аби догодити Кремлю». Угорщині вигідніше було б отримувати газ транзитом через Україну.

Також, про це повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко. Він підтвердив, що угорська сторона зробила дзеркальні дії, викликавши українського посла в МЗС.

«МЗС України аналогічно запрошує посла Угорщини в Києві, аби донести нашу принципову позицію», — повідомив Ніколенко.

Коментарі

Інші новини по темi