Повідомити про помилку

Вулицю Єрмака можуть перейменувати на честь Вінстона Черчилля

26 січня 2022 12:49
Події
views 1271
shares 0
comments 0
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

Відповідну петицію зареєстрував член політради Демократичної Сокири Віктор Трегубов 26 січня на сайті електронних петицій Київської міської ради.

В тексті петиції йдеться про те, що вулиця, яка пролягає від проспекту Степана Бандери через вулицю Куренівську, названа на честь Єрмака Тимофійовича – донського отамана, який в XVI сторіччі завоював західну Сибір та включив землі сибірських народів до Московської держави. 

«Єрмак, який став уособленням завойовницької, імперської політики Росії, є частиною історії нашого ворога і не має жодного відношення до України. На його честь не має називатися жодна з вулиць нашої столиці. Адже назви вулиць будь-якого міста формують парадигму культурного простору, в якому це місто перебуває„, — підкреслює автор петиції Віктор Трегубов. 

На переконання автора, на тлі зростаючої загрози повномасштабного військового вторгнення Російської Федерації в Україну особливо важливою є підтримка і посилення дипломатичних зв'язків зі стратегічними партнерами. 

«Велика Британія є нашим надійним другом і партнером, і британці не словом, а ділом довели, що підтримають нас у нашій біді. Одним з жестів дружності і вдячності може бути перейменування однієї з вулиць Києва на честь сера Вінстона Черчилля„, — йдеться в документі. 

«Увіковічення сера Вінстона Черчилля в назві однієї з вулиць столиці України є проявом поваги не тільки до шановної постаті прем'єр-міністра Великої Британії, не тільки згадкою про перебування Черчилля в українській Ялті, але й додатковим підтвердженням союзництва та дружніх відносин з Великою Британією. Також, перейменування саме вулиці Єрмака у вулицю сера Вінстона Черчилля символізуватиме культурне дистанціювання від імперської, загарбницької політики РФ та проєвропейський і прозахідний курс України„, — зазначає автор петиції Віктор Трегубов.

Автор та підписанти петиції додатково пропонують депутатам Київської міської ради і голові Київської міської державної адміністрації, міському голові Києва розглянути питання про встановлення на вулиці Черчилля пам“ятника цьому видатному діячеві.

Нагадаємо, Вінстон Черчилль — британський державний діяч XX століття, який у 1940—1945 та 1951—1955 роках був прем'єр-міністром Великої Британії. Від 1900 до 1964 року — депутат парламенту від п'ятьох різних виборчих округів. 

Сер Вінстон Черчилль згідно з опитуванням „100 найвизначніших британців“ посідає перше місце серед найвидатніших британців, його шанують в Великій Британії та поважають по всій Європі. Також Вінстон Черчилль був Нобелівським лауреатом з літератури.

Коментарі

Інші новини по темi