Повідомити про помилку

У мережі продають нібито дані українців із Дії: у Мінцифри заявили про продовження гібридної війни

22 січня 2022 13:43
Події
views 833
shares 5
comments 0
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

Інформація про продаж даних українців з «Дії» є елементом гібридної війни. Українців просять не піддаватися паніці: усі персональні дані перебувають під надійним захистом у держреєстрах.

В мережі активно з'являються оголошення про продаж баз із нібито персональними даними громадян України. Чергова така пропозиція була опублікована на сайті Raidforums.

Там користувач із ніком FreeCivilian пропонував купити за 15 тисяч доларів особисті дані мільйонів українців: адреси їхніх електронних пошт, ПІБ, номери телефонів, серії та номери паспортів, дані дипломів про освіту, водійських прав, військових квитків та інших документів. Автор оголошення надалі обіцяв продати також дані з сайтів МІА: Портал Здоров'я, Мінрегіону, Судової влади України, розшуку МВС та Електронного кабінету водія.


У Міністерстві цифрової трансформації України заявили, що такі оголошення – це провокація та продовження гібридної війни проти нашої країни. Їхні автори мають намір фейками підірвати довіру до влади та критичної інформаційної інфраструктури.

«Такі оголошення мають на меті не тільки залякати суспільство. А ще й дестабілізувати ситуацію в Україні, зупинивши роботу державного сектору», – сказано в повідомленні.

У відомстві знову наголосили, що застосунок Дія не зберігає персональні дані, а всі оголошення в мережі про продаж такої інформації насправді або є фейками, або містять старі дані, злиті ще до 2019 року.

«Закликаємо українців не піддаватися паніці. Усі персональні дані перебувають під надійним захистом у держреєстрах», – зазначили у Мінцифри.

Коментарі

Інші новини по темi