Повідомити про помилку

Сєвєродонецьк, Южноукраїнськ та Первомайськ необхідно перейменувати — мовний омбудсмен

3 листопада 2021 20:05
Політика
views 1111
shares 1
comments 5
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

Про це повідомляє пресслужба мовного омбудсмена.

В інтерв'ю «Українському радіо» уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що звернувся до місцевої влади низки міст, сіл та селищ.

«Сьогодні (3 листопада, — ред.) я підписав декілька десятків звернень на керівників місцевих органів державної влади проханням привести у відповідність до правопису, стандартів державної мови та вимог статті 41 Закону назви населених пунктів„, – сказав він.

Кремінь нагадав, що відповідно до частини першої статті 41 мовного закону географічні назви, а також назви скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів та інших об'єктів топоніміки населених пунктів виконуються державною мовою.

«До мене надходять численні звернення та повідомлення від громадян, які скаржаться на те, що назви низки населених пунктів носять російськомовний характер та не відповідають правилам і нормам українського правопису. Це такі населені пункти, як Арбузинка, Сєвєродонецьк, Южноукраїнськ, Южне, Спокойствіє, Надєждівка, Переводчикове, Луч, Первомайське, Первомайськ та багато інших„, – зазначив він.

Зокрема Сєвєродонецьк пропонується перейменувати за назвою річки Сіверський Донець, Арбузинку в Гарбузинку (назва до 1812 року) чи Первомайськ на Богопіль (до 1919 року).

Тарас Кремінь також нагадав, що Конституційний Суд України у своєму рішенні від 14.07.2021 № 1-р/2021 зазначив, що українська мова є невіддільним атрибутом Української держави поряд із Державним Прапором України, Державним Гербом України та Державним Гімном України та що «застосування української мови має відповідати стандартам державної мови. Порушення стандартів і порядку застосування української мови є неприпустимим».

«У зв'язку із цим мають бути вжиті всі необхідні заходи щодо приведення географічних назв у відповідність до правопису, стандартів державної мови та вимог статті 41 Закону. Це сприятиме забезпеченню функціонування державної мови як інструмента об'єднання українського суспільства, засобу зміцнення державної єдності та територіальної цілісності України, її незалежної державності і національної безпеки„, – наголосив Уповноважений.

Коментарі

Інші новини по темi