Повідомити про помилку

Тисяча грн за держпереворот: Корнієнко заявив про підготовку проплаченої акції на 1 грудня

30 листопада 2021 12:59
Політика
views 900
shares 0
comments 0
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

30 листопада, у переддень початку безстрокової акції на Майдані та під Офісом президента, перший віцеспікер Верховної Ради, експерший заступник голови фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко заявив про підготовку тітушок на перше грудня  Києві.

Корнієнко стверджує, що 1 грудня «готуються якісь підвози» людей до Києва і що мешканцям України пропонують по тисячі гривень/день за участь у «держперевороті».

«Чи варто готуватися вам (журналістам – ред), чи усім? Я би радив вам приїжджати раніше. Тому що в рамках перевороту можуть бути заблоковані просто проходи. Ну, так – є така думка. Хоча, коли людей збирають у регіонах по тисячі гривень в день – то це якось на переворот менше схоже. Якщо вже люди не хочуть в перевороті брати участь безкоштовно – то це питання до „перевертачів“. Хоча, ну зараз погода дуже погана, може, треба і тисячу давати, щоб люди так спромоглися», — каже переший віцеспікер.

За словами Корнієнка, інформацію про підкуп людей, яких звозитимуть в Київ, отримав від правоохоронців.

Водночас Корнієнко не зміг відповісти на питання, хто пропонує тисячу – опозиція чи олігархи, вказавши, що «є різна інформація».

Корнієнко нагадав, що наразі через держпереворот, який нібито готується, відкрите кримінальне провадження, а «ми (ймовірно, провладна партія – ред.) зі свого боку так тролимо опозиціонерів, які у нас отак збираються і не завжди можуть артикулювати, з якого приводу».

На запитання, чому не збирається РНБО через нібито підготовку держперевороту, перший віцеспікер сказав, що «РНБО збереться, коли треба буде».

Контекст

21 грудня активісти «РОК» та «Демократичної Сокири» зібрались на майдані до восьмої річниці початку Революції Гідності. Кордон поліції не пропустив їх на площу перед Офіом президента, де планувалась акція з вимогами до влади, зокрема - відставкою голови Офісу президента Андрія Єрмака.

Тоді один із співорганізаторів висунув вимогу президенту Зеленському — якщо через 10 днів Єрмака не звільнять, буде оголошено про безстрокову акцію на Банковій з вимогою відставки самого президента.

Читайте також. Зеленський не звільнятиме Єрмака через провал спецоперації щодо «вагнерівців»

Після цього на пресконференції президент Володимир Зеленський заявив, що в нього є докази про підготовку державного перевороту «на перше друге грудня».

Коментарі

Інші новини по темi