Повідомити про помилку

22 січня в Україні відзначають День Соборності

22 січня 2022 10:44
Події
views 185
shares 1
comments 0
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

У суботу, 22 січня в Україні відзначають День Соборності. Свято присвячено 103-й річниці проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).

День соборності в Україні відзначають з 1999 року. УНР та ЗУНР об'єдналися 22 січня 1919 року в першу річницю IV Універсалу Української Центральної Ради, який проголосив повну незалежність УНР.

Вітаючи січневе рішення УНРади, Директорія урочисто оголосила про те, що:

«Однині воєдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України — Західно-Українська Народня Республіка (Галичина, Буковина; Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народня Республіка».


Було організовано «живий ланцюг» патріотичними силами. Мільйони українців узялись за руки від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності.

Відтоді в Україні «живі ланцюги» створювались неодноразово, символізуючи єдність українського народу, а День Соборності наразі відзначається на державному рівні вже щорічно.

Коментарі

Інші новини по темi