Повідомити про помилку

Данілов закликав країни до дій проти Росії у зв'язку з ситуацією в окупованому Криму

11 вересня 2021 18:53
Політика
views 227
shares 0
comments 0
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов вважає, що країни-партнери України по «Кримській платформі» мають перейти до активних дій у зв'язку з ситуацією в окупованому Криму. Про це він сказав у інтерв'ю Радіо Свобода.

«Мені дуже приємно і я був дуже вражений, коли така кількість партнерів підтримала „Кримську платформу“, але після цього мають бути дії», — сказав він.

Данілов нагадав про загострення ситуації в окупованому Криму.

«Обіцяти і робити — це дві різні дії... Я був вражений кількістю партнерів, які підтримали Кримську платформу, але зараз після цього мають бути дії. Ви бачите, що зараз відбувається в Криму. Людей забирають до в'язниці, лишають їх можливості жити, їх катують, і словосполучення „ми занепокоєні“ на сьогоднішній день, я вважаю, занадто мало для того, щоб це все продовжувалося в сучасному світі», — сказав секретар РНБО.

Він вважає, що словосполучення «ми занепокоєні» на сьогодні занадто замало для того, щоб це все продовжувалося.

«Це мали б бути активні дії. Вони можуть бути різні: економічні, фінансові, мова не йде про військову складову„, — додав Данілов.Окупація Криму Росією

Росія окупувала український Крим, увівши на півострів своїх військових і організувавши в березні 2014 року псевдореферендум про його самовизначення. Самопроголошена кримська влада заявила, що 96,77% жителів півострова висловилися за приєднання Криму до РФ.

18 березня 2014 року в Кремлі був підписаний так званий «договір» про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя. Країни Заходу не визнали анексію Криму і ввели санкції проти Росії.

Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року. З початку окупації на півострові більш як 100 українців стали «бранцями Кремля».

Після окупації Криму в 2014 році Росія проводить регулярні військові навчання на півострові та в акваторії Чорного моря, а також завозить військову техніку, зокрема, системи протиповітряної оборони. У Генштабі України дії російських військових у Криму називають незаконними.

Генасамблея ООН у грудні 2019 року прийняла резолюцію, що закликає Росію вивести свої війська з анексованого Криму і припинити тимчасову окупацію території України.

Президент Володимир Зеленський запровадив 26 лютого в Україні День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя як щорічної пам'ятної дати з метою вшанування мужності та героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території — в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, у відстоюванні територіальної цілісності України, з нагоди відзначення річниці від проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей.

Коментарі

Інші новини по темi