Повідомити про помилку

Бербок про 100-тисячну армію Росії біля кордонів України: важко не розглядати як загрозу

18 січня 2022 19:09
Політика
views 430
shares 0
comments 0
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок прокоментувала зосередження понад 100 тисяч російських військових поблизу українських кордонів. За її словами, це важко не розглядати як загрозу. Вона закликала РФ утриматися від погроз на адресу України.

Як повідомляє Spiegel, Бербок заявила, що важко «не сприймати 100 000 російських солдатів на українському кордоні як загрозу» і наголосила на необхідності діалогу. За словами чиновниці, потрібно знайти способи відродити «нормандський» формат, оскільки у разі ескалації проти Росії будуть застосовані найсильніші санкції.

«У нас немає іншого вибору, крім як захищати наші загальні правила, навіть якщо це коштуватиме високу економічну ціну», – сказала вона.


Глава німецького МЗС наголосила, що збирається зробити все можливе, щоб зустріч у «нормандському» форматі між Росією, Україною, Францією та Німеччиною відбулася якнайшвидше. Оскільки, за її словами, мирний план щодо врегулювання конфлікту на сході України, узгоджений у Мінську, наразі «заморожений».

На зустрічі з главою українського МЗС Дмитром Кулебою, яка відбулася напередодні, 17 січня, Бербок наголосила: «Будь-яке відновлення агресії матиме високу ціну – економічну, політичну та стратегічну». Але водночас вона відкинула постачання німецької зброї в Україну, зазначивши, що дипломатія є єдиним дієвим способом розрядити нинішню, вкрай небезпечну ситуацію.

Кулеба зазначив, що Київ у тісній співпраці з Берліном намагається знайти спосіб мирного врегулювання воєнного конфлікту. Водночас Україна усвідомлює, що сучасне озброєння дає змогу розраховувати на великі можливості під час опору Росії.

«Проте позиція Німеччини залишається незмінною у цьому питанні», – зауважила Бербок.

Той факт, що Бербок вирушила спершу до України, а потім до Москви, було сприйнято як сигнал підтримки Києва, пише видання.

Коментарі

Інші новини по темi