Театр. Ch.24. ТРЕ САДИТИ І ВСЬО..

                     CHAPTER TWENTY-FOUR..

 

                                                                                 Березень,18. 2020

Летіли два ідійоти–голубий і червоний.
Особливо червоний

1.jpg?token-time=1646438400&token-hash=60eyUGaSH9ry8uobR-wY7bGuSFB0_1ZDAoHamrBJtsw%3D

Вечір. Київ. Печерські пагорби. В країні вже тридцять років триває затяжна війна з корупцією серед держслужбовців. Пронизливий сирий вітер колише прапор над офісом призедента...
- Пацани, треба когось садити... я вам серйозно кажу.
- А кого? Єфремов більше не хоче – каже вже раз сидів і тепер нехай хтось інший буде... А більше ніхто не хоче.
- Ви розумієте, що карантином ми їх трохи стримаєм, а потім та вся зволота попреться на Майдан... І – то не зима з морозами... їх натешеться мільйони... Єфремов точно не хоче...?
- Нє. Каже, що він то в сраці мав.
- А він розуміє, що кордони з Польшою закриті і то всьо полізе в Київ, а нам прийдеться, як після Оранжевої валити в Москву... А там знов все повідбирають... І не факт, що зможем нового пасічника прикупити...
- Каже, шо розуміє, але ше раз сидіти – він бачив в сраці.
- А може Допкіна?
- Також не хоче. Каже, що тоді всіх здасть, по програмі захисту свідків змінить прізвище на Айвазовскій і переїде жити в Айдахо...
- Що так і сказав?
- Ага. А ще каже, що відразу організує народноє двіжєніє за перейменування проспекту імені жукова на проспект імені конєва...
- От сука... одні долбойоби навколо...
- Та таки так...
- О – а пасічник?
- Нє не хоче – відразу переходить на російську фєню, розчепірює пальці і каже, що всіх запідарасить.
- Слухай, а ту, як її... Ну ту, що в санаторії два тижні сиділа... Санітарний міністр, чи як там її...Вона нічого про нікого не знає...
- Та я вже думав, але її десь шляк трафив. Десь заховалася, а робить вигляд шо образилася...
- Ловіть ту зам міністра зі Львова, ту – шо проект закону писала, про свободу слова... Премію отримала – нехай відпрацьовує...
- Не хоче. Каже що почне всі схеми по міністерству культури здавати...
- Сука западенська...
- Ти сам її підтягнув...
- Слушайте, а давайте этого толстого сивошного акванавта закроем... Он с Донецка... за днр топил...
- Его нельзя, он как выпьет,то сразу сцится в штаны...
- Так не давать ему пить...
- Он начнёт сцаться трезвым... О, а може этого видеоблогера лысого... Он на тебя гонит нон–стоп...
- Не... Диму Москва не разрешит... Он ещё не списанный...
- Бля, може тогди давайте всі сядем...
- А шо, було б нехуйово...
- Може тобі валер'янки дати, чи шо...? Перегрівся? Ембіейщик хуєв...

Годинник показував третю ночі. Засідання тимчасового уряду тривало..

1.jpg?token-time=1646438400&token-hash=WpiE7uCAMVj8WSYat0Sp8BSNu-KfCxq8VbTcUR01Frs%3D

Тут і далі – всі персонажі і прізвища вигадані. Всі локації теж. Всі співпадіння випадкові. Фантасмагорія – йопта...))

 

Український чиновник..
примітивний і бєсполєзний...

Про нео-ыліту? Та без проблем.. Давай пофантазуємо..)):

Невеличка, голуба планета, безцільно носилася навколо локального сонця в сузір'ї Тау Кита. Ти хочеш мені написати, що в цьому сузір'ї немає голубої планети? Навіть сперечатись з тобою не буду – ти ж працюєш в науково дослідному інституті. Ти за крок від Нобелівської. Що – не працюєш, бо карантин? Ну, в цьому випадку ти сам собі дохтур – що хотів, те маєш. Але, коли працюєш, то даєш результат за результатом – я все правильно розумію? Ти ж не ходиш в свій інститут протирати штани? Нє..?
Маленька, голуба планета, робила черговий виток. Голуба – тому, що там жили самі підараси? Нє, підарасів там, звичайно, не бракувало, але такого кольору вона була через своє повітря – чисте і свіже..
У прохолодному весняному лісі, на сухих осиках, рядочками висіли задубілі пострадянські чиновники. Від легенького пориву вітру, вони стукались один об одного, як бамбукові палички в стилізованому, під тау китайське, жалюзі. В момент дотику, чиновник відкривав очі, здавленим голосом говорив – йобтвоюмать і знову закривав очі. Тоді його візаві відкривав свої очі, казав — матьтвоюйоб і пробував мовою тулуба показати, що по ньому пройшов електричний струм. Їм там було не скучно в тому лісі..
На узліссі легенький вітерець перевертав землею розкидані марлеві пов'язки. На пеньку сидів Посполитий:
- Звідкіля ідеш?
– запитав він з недовірою в голосі.
- В лісі гуляв. А ти чого тут сидиш, та ще й без намордника?
- Не хочу. Хватить.
- Догадався, що він від вірусу, як волейбольна сітка від комарів?
- Просто заїпало. В Чилі поїду. Там зелень.. класно..
- Як тобі сказати.. На рекламних проспектах хіба що...
- А де класно?
- Тут.
- Там в лісі?
- На цій планеті.
- А там в лісі?
- Ну, за рік перетруться шнурки.. потім воно все перегниє, потім новими деревами заросте... Років через п'ятдесят буде саме так, як треба.
- Я стільки не проживу..
- Чекай, а ти що не безсмертний?
- Ні.
- А на пса ти тоді вову вибирав..? Оті всі вигони з виборами..? Це щоби що?
- Я не любив шоколадного баригу.. В мене не було варіантів. Не було за кого.
- А просто масово не піти не вибори не здогадалися?
- Ну, то треба було якось всім домовитися... Дай закурити..

Полем, край лісу, наближалася зграя вовків. Посполитий підтягнув до себе кам'яну сокиру – потріскану каменюку, примотану собачим повідком до ручки від мітли. Ручка була прикрашена синьою тау китайською ізолентою...
***

Я тебе почув – то всьо народ винуватий.. Я чув як ти повторюєш за телевізором  – народ заслуживает того правительства, которое имеет...
Є нюанс. То галіма пропаганда. На зразок тої, що – нужно сорок лет ходить по пустыне за Моисеем... Нужно поменять не одно поколение...
Як воно насправді? Та просто насправді. Яка влада, такий і народ. Поясню. Якщо влада не звертає уваги на правила дорожнього руху, то можеш бути впевненим – народ з останніх сил буде старатися робити те ж саме.
Якщо влада, з якогось дива, завтра почне жити по закону – післязавтра не впізнаєш той народ.
Потрібно пруф? Всігда пажалуста – твій, один і той самий народ, попадаючи в країни, де влада притомна, веде себе так, що хоч на виставку ідеальних народів відправляй.
Потрібно ще один? Прошу дуже – народ гітлера і народ Аденауера. Між тими народами різниця в десять років. Без Моїсея – зауваж..))
Нє – ну якщо дуже хочеться валандатися по пустелях, то – no problem. Моїсеїв в Країні хоч в греблю гати, хоч в лисий бубен..

А як з точки зору Логіки? А прикинь.. Ти в курсі що до чого прикинути...:
Суддя садить в тюрму екс міністра внутрішніх справ. Тут всього два варіанти – або міністр злочинець, або невинно засуджений. А суддя або чесний, або купований.
Міністр виходить з тюрми, знімає відосіки про те, як він танцює з собакою, роздає інтерв'ю – як його поважали авторитети на тюрмі і стає генеральним прокурором.
Суддя продовжує бути суддею.
Якщо суддя був не купований, то як злочинець став генеральним прокурором?
Якщо генеральний прокурор був невинно засуджений, то як злочинець залишається суддею..?
Вони якось домовились? Ок. Тоді навіщо показуха з конституцією, кримінально-процесуальним та іншими кодексами? Навіщо верховна рада, яка штампує закони? Завжди ж можна домовитися. Стоп. А навіщо суди, адвокати, прокурори? Блін – та й генеральний прокурор також – навіщо? Навіщо ті всі люди, замість того, щоб спокійно танцювати з собаками, ходять на нудну роботу?
Суддя також виходить нах не потрібний. І не тільки він.. А наскільки менші затори будуть на дорогах, якщо ця армія незрозуміло кого перестане щодня їздити по своїх офісах туди й назад. Наскільки стане чистішим повітря в Країні..
І ще прикинь..:
Чувак через маніпуляції з технологіями стає президентом. Хочеш заперечити? Ок. Скажи – скільки б голосів він набрав, якби до виборів розказав, що саме планує робити? Попав би в другий тур?
Зате він не краде..? Не вірю, але навіть якщо... Ось – якщо б ти глянув на суму його витрат, подивився на що гроші потрачені, думаю ти б сказав – краще б він крав... Десь там крав...
Перерахувати скільки дебілів він пристроїв до роботи? Скільки грошей вони спалюють? Спалюють навіть не задумуючись навіщо вони це роблять... Просто – вони знають, що їм за це нічого не буде...
Ок. Ще раз:
На пса Країні всі ці судді, прокурори, уряд..? Вони – що є, що їх немає. Але якщо уряду зі всіма його чиновниками дозволити «працювати» з дому, то заторів, наприклад, не буде взагалі..))
Діджиталізація – нє?
Всі ці будинки уряду.. міністерства... Там щодня сидить ціла купа народу. Навіщо вони там? Сидіти й чекати поки настане шоста вечора і постити у фейсбуці «смішні» прикольчики про – скоро п'ятниця?  Може їх відпустити з вольєрів? Якщо їх теж діджиталізувати, можливо вони почнуть просто жити, замість робити вигляд, що живуть?
Для кого вся ця показуха..?

Посполитий, ти чекаєш поки настане краще? Щоб настало – потрібно почати щось робити. Ще раз – виконуючи раз за разом ті самі дії.. з якого ти чекаєш на якийсь інший результат?
Вотэтовотвсё – у нас проблема бо холодна зима і немає газу... У нас проблема бо тепла зима і ніхто газу не купує...Це не робота. Це імітація. Це від мертвого зеленого віслюка вуха.
Ну – якщо народ Країни не може дозволити собі державу з діючим законодавством, якщо народу Країни фіолетово, що ніхто не відповідає за свої дії/бездіяльність – то може справді то все діджиталізувати. Нах ці кортежі на вулицях – нехай собі люди сидять по хатах і дивляться телевізор.
Може таки справді краще діджиталізувати їх всіх? А в ідеалі і діджиталізувати, і одночасно відключити їм інтернет. Хватить з них телевізора.
Повітря в рази чистіше буде.. Воно того варте – нє..?

Натомість вони пробують діджиталізувати тебе. Присунути тобі калічну дію, а собі повні штани щастя. Бо харить їх бабло на ті вибори тратити...
Ти ведешся? Ну – тут знову два варіанти: або ти можеш контролювати вибори через «дію», або ти безсмертний. Не Роман, він то +380.., а – просто безсмертний..

Мало тобі доказів? На ще..)):
Парламент прийняв 180 законів? А який з них пригодився Країні? Тобто – парламент весь цей час гнал порожняк? А повернути в казну гроші, потрачені на цей порожняк – що ніхто не хоче? Ніхто-ніхто..??))
Петя міг посадити дерево, розенблата, рабіновіча, і увійти в народний епос. Натомість вирішив пропетляти. Придумали з камарадами «геніальну ідєю» з клоуном. І шо тепер?
Вова міг грати на роялі і, паралельно, вчитися на скрипці.. Марш Мендель-Сона, наприклад, на яких похоронах, чи танцях...
Вони мали всі шанси і можливості..
А є – так як є. А є – ніпанятка.

Угу – ніпанятка в мене.
Я щось нічого не розумію. Пішла якась нова тема. Треба чиновникам багато платити щоб не крали. Навіть звернення до наріду написали – «вибирайте, що результативніше і ближче: досвідчені злодії з маленькими зарплатами і великими відкатами біля керма державних стратегічних підприємств чи команда менеджерів з величезними амбіціями і однією, білою і відкрито задекларованою зарплатою...»
От – не розумію. Що саме унеможливить команді менеджерів з величезними амбіціями і однією, білою і відкрито задекларованою зарплатою, паралельно бути досвідченим злодієм з великими відкатами..?
Чуваку на головній пошті Країни зробили величезну зарплату.. Це – щоб не крав.? Підкажіть – а що він там міг накрасти аж так багато? Конвертів? Знову ж таки – він вже накрав, чи зарплату підняли на випередження – щоб навіть не думав накрасти. Але ок – часу пройшло достатньо, як на те щоб показати результат. І шо, і шо?..))) Пишут – шо та пошта в страшних мінусах..?
Але і це ще не все. Я так розумію, що сам прийти в казначейство і взяти гроші він не міг. Значить йому хтось дозволив їх взяти. Можна сказати хто саме? Вони часом ту зарплату на двох не ділять? Відповідь можна прислати на смартфон – ми ж тепер перша прозора держава в смартфоні. Навіть за спам це вважати не буду..

Або пані заступник міністра культури – вона премію в пів мільйона за що отримала? Український театр вже вийшов на перше місце в світі? Вона організувала всесвітнє турне  всіх українських театрів? Цей тур театральної DreamTeam зібрав пару мільярдів грошей чистого прибутку? За це їй виплатили премію? Хто саме прийняв таке рішення? Їй всі гроші віддали, чи частину? Чи їй це виплатили – щоб навіть не пробувала десь накрасти? Вона, на думку уряду психологічно схильна до цього? Вона потенційно досвідчений злодій з великими відкатами? ЇЇ така постанова не ображає?

Юzік в парламенті квитками торгував. Не зрозуміло – це було примусово, чи добровільно? Чи – це «в нагрузку» до повноважень? Це – як в північній кореї на виставу: «Кім Ир Сен – нам хлеба не надо, работу давай»? Що в кварталу аж так погано з глядачем? Я читав, як тато найвпливовішого казав в інтерв'ю що все погано – невже аж настільки?

Або – маленький геній великого оборонпрому Мустафа Пуштун-заде? В нього така зарплата – щоб навіть нє вздумал чогось вкрасти? Чи за те, що знайшов – як вкрали на цілий мільярд? Так він це сказав. Питання – він дійсно це знайшов? З іменами, цифрами і залізними доказами? Чи просто сказав – я так думаю, що вкрали на мільярд? А ви не можете взяти мене на його місце? Я буду говорити, що за моїми оцінками вкрали на десять мільярдів. Навіть натякатиму – що не обійшлось без шоколадного бариги. Буду, навіть, при цьому лівим оком підморгувати – для переконливості..

Я от знаю одного балбеса – краде шо глухонімий. Шо побачить – те вкраде. Давайте може йому дамо велику зарплату? Може якраз красти перестане? Я чомусь переконаний що не перестане, але в якості експерименту...
Комусь же зайшло в голову, що ці речі якось взаємопов'язані..

Знаєш, що головне? А головне:
Ніхто не має права споживати щастя, не продукуючи його. Це закон Космосу, якшошо...

Знаєш, що смішно?
Вся ця нео-ыліта – це точна копія управління в радянському союзі. Перший секретар комуністичної партії тепер називається призедент. Секретар міському партії – міський голова. Райком партії – тепер держрайадміністрація. Всередині всі ті самі посади і такі самі люди. Чого ця схема досягла в совку? Розвалила його в кібєну мать. Всі ці люди ніколи не дадуть позитивного результату.

Чи Тобі подобається бути прикладом для цивілізованого світу – як робити не можна?

1.jpg?token-time=1646438400&token-hash=DlkOFBgLoQUKtetpPpBQ04z6p7_1AgWT_vkYbdP_hVA%3D

 

Так як наступна глава буде про МВА, то бонус-треком кину тут ще одну фігню, яка мене посмішила:
Прочитав оголошення – «Требуется СЕО. По продажам ЛКМ. Желательно свой автомобиль. У нас вкусные обеды...
Думаю – а хто це посполитого на автомобілі халявним хавчиком спокушає?
Ти теж не знаєш що таке ЛКМ? Як виявилося – «лако-красочные материалы». Для чого ця абревіатура від пострадянського генія по найму?  Для солідолу. Бо написати – «мы продаём лако-красочные материалы„, то якось мілко – нє? А ось – СЕО по продаже ЛКМ... HR – йопта...))
Але весь цимес все ж у фразі про – у нас вкусные обеды... Шо має подумати потенційний працівник? «Певне платять хєрово, раз я сам не зможу собі за обід заплатити..
Тобто ця вакансія для того хто готовий працювати за їжу? Власники «ЛКМ–бізнесу», ви саме таких просили знайти свого ейчара?...

Який призедент, такі і всі решта чиновники. Не тре сорок років за Моїсейом ходити. Коли повернешся – тут вже буде інша держава. Включно з назвою – якшошо...))

***

Хочеш підтримати автора?
Можеш зробити це на Патреоні:

Майк Новосад. «Хіпстер..» Видавництво "EuropeLiberal.." 2021.

Придбати можна на офіційному сайті видавництва..

В інтернет магазині«Книгарня Є»

Тепер вже і зі складу в Харкові..

1.jpg?token-time=1646438400&token-hash=CxAET-TCxIxCNpFvRz2OtbvrbdRdBQjMh-UuYB0bNqQ%3D

 

Майк Новосад. «M&M, або Хроніки Семи Перпендикулярних Ліній..”Видавництво 'EuropeLiberal..' 2020.

Придбати можна на офіційному сайті видавництва..

В інтернет магазині„Книгарня Є“
Зі складу в Харкові теж..

1.jpg?token-time=1646438400&token-hash=4oCauK08EOAqCbv-RFhcMK8zLLTa1unddkGF0HAFbEU%3D

А також: Apple Books

і Rakuten Kobo

і: Smashwords

Не подобається електронна комерція? Можна в звичних книгарнях:

Київ:
вул. Толстого,1
вул. Лисенка,3
вул. Спаська,5
(“Книгарня Є»)
Львів:
проспект Шевченка, 8 (Книгарня НТШ)
проспект Свободи, 7
пл. Міцкевича, 1 (готель «Жорж»)
проспект Шевченка, 8
вул.Стрийська,30 ТРЦ "King Cross Leopolis"
(“Книгарня Є')
вул. Федорова, 4 (“Книгарня на Федорова")

                              Гарного дня, Посполитий..))