Те, що у нинішніх дилетантів немає ідеології, — напевно, добре.

Бо у попередніх «кухарок», що керували країною, була своя ідеологія,в під яку вони могли списати все, що завгодно. Була мета, і засоби для неї не обговювались. Сила була великою і страшною. Тому ті, хто міг вказати на дилетанство влади, відразу отримували кулі в голову. Потім бажання говорити зникло у всіх.

Теперішні мають силу, але без ідеології . Вони нічого не будують, нікуди не йдуть. Тому й важко пояснювати ті чи інші дії — у влади хіба постійно контекст випадає. 

Історія з Чаусом, при тому, що навряд чи багато людей знають, хто це такий, — приклад сили дилетанства без ідеології. Хаос як він є. Бажання керувати усім на світі, при цьому намагаючись не злити західних партнерів, ні до чого доброго не доводить. Хіба до комедійних погонь з фантасмагоричним сюжетом. Ну, комедії вони вміють робити.... тобто теж ні, але точно краще, ніж керувати країною.

Але питання не у цьому, бо ми вже якось звикли до постійних «контекстуальних випадань». Питання у тому, що ми з вами будемо робити вже за три роки. Це насправді дуже скоро. Ви знову схочете «нових облич»? Можете зайти в Тік-Ток і подивитися добре, бо набирати їх будуть звідти. Причому назва партії ролі не грає — це можуть бути ті самі «слуги». Просто заберуть різних там дубінських чи брагарів, заведуть нових ноунеймів. Може, трохи зроблять ребрендинг.

Але якщо наступного разу більшість знову вибере тих самих зелених дилетантів, то їхня сила зросте. Так працює українська історія, так працює наша безідеологічна країна. Хто трохи засидиться — відразу починає стягувати на себе усю можливу силу. Враховуючи підліткову акселерацію (а десь так можна деколи охарактеризувати діяльність влади останніх двох років), стягування почалося вже — силовий блок вже повністю «зелений». Далі все тільки максимізується.

І не кажіть, що вас не попереджали. 

Будьмо уважні.