На виїзді з міста в бік Панки, по вул. Видинівського є ще один, на цей раз досить значний дендропарк — знову пам'ятка природи. Аж республіканського значення. Зараз це околиця міста, а колись — ледь не центр: заселена поляками Панка та село Комарнівці колись входили до складу Сторожинця. 
Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. 


Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.


Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html
В парку зібрані дерева і чагарники майже з усіх частин світу. Сюди потрібно зайти навіть в тому випадку, коли сосни Веймута чи 200-літні дуби вас як клас не цікавлять. Просто це — колишній маєток  найвпливовішої на той час єврейської родини баронів Оренштайнів, і один з корпусів розташованого в дендропарку сторожинецького лісового технікуму так насправді є баронським палацем, вибудованим в 1912 році (про це нагадує табличка з датою на башті споруди). 


Парк був закладений  на місті природного лісового масиву, де росли цінні та рідкісні породи дерев. У 1945 на базі парку створено навчальний заклад – Сторожинецький лісовий коледж, що й визначило його подальший розвиток. І дійсно, сьогодні дендропарк в Сторожинці на відміну від занепадаю чого берегометського дендропарку є справжньою гордістю міста та зразком садово-паркової архітектури для всієї області. Палац знаходиться безпосередньо в дендропарку і на початку ХХ століття був маєтком засновників парку, родини Оренштайнів. Та історія цього маєтку давніша за історію парку. Перший палац на цьому місці був побудований у 1880 році родиною Флондерів. Починаючи з 30-х років ХІХ століття Флондери були найвідомішою та найвпливовішою родиною Сторожинця, представники якої відігравали значну роль у суспільному та політичному житті міста. У 1854 році, коли було утворено Сторожинецький повіт і Сторожинець став містечком, першим головою муніципалітету став Григорій Флондер. Тоді родині Флондерів належало половина містечка. Другою половиною володіла родина Штайнерів. 


За допомогою сайту heritage-ua-ro.org заглянемо всередину...фактично окрім цих дерев'яних сходів в середині вже немає нічого автентичного...

Двоповерховий палац із балкончиком на другому поверсі, червоним черепичним дахом та спостережною башточкою, який ми бачимо сьогодні, побудували нові власники Оренштайни на початку ХХ століття у 1912 році. Сьогодні у садибі розташовується адміністрація та невеличший музей, а на базі дендропарку студенти лісового коледжу проходять практичне навчання.


декілька старих поштівок та старих кадрів від Андрія Бондаренка...
початок ХХ століття2010 


Джерела:

https://castles.com.ua/sto.html

https://andy-travel.com.ua/storozhinec

https://gr-czernowitz.livejournal.com/3988926.html

https://get.google.com/albumarchive/113836661759138499818/album/AF1QipMwOP5GDDgoe7d3LypJPQ4jW-vUTGr2OS42vi0r

http://itinery.com.ua/object/view/usadba-orenshtaynov-storozhineckiy-dendropark

http://heritage-ua-ro.org/objects_view.php?id=CV533

 


 

 
Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. 
 
 


Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції і існування блогу та файлосховища. 

 
Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проєкту «Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина». 

 

 
Підписуйтесь на сторінки проєкту на: 
 
Patreon 
Twitter 
Telegram 
Instagram 
 
Технічні партнери проєкту:


найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів в Україні
 

 
 та
 
 


 

 
хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.

 

 


ну як то так =))