Попередній свій допис («Чи далеко від Зе до По?») я присвятив розрахункам електоральної відстані, базуючись на даних дослідження соціологічної групи Рейтинг.

Щойно ця група оприлюднила нове дослідження, тож я оприлюднюю нові розрахунки. Що воно і про що воно – читайте в попередньому дописі. А тут я наведу лише коротко висновки.

(Зауважу, що опитування проводилось до зняття кандидатури Садового на користь Гриценка та до скандалу з розкраданням грошей оборонпромом.)

Вихідні дані, взяті з дослідження.

5c7db8bfbf7f3.jpg

Що тут можна помітити? Перш за все – відсутність Вакарчука. Це внесло значні зміни у настрої електорату. Якщо раніше електорати Зеленського та Вакарчука були найбільш близькими один до одного, то за відсутності Вакарчука до Зеленського наблизились Шевченко та Мураєв.

Ще один помітний процес – подальше відокремлення електорату опоюрідних братів (це я так називаю трійку Бойко-Вілкул-Мураєв) від решти українців. Їх електорат за жодних обставин не хоче голосувати за більшість з інших кандидатів. Електорат інших кандидатів відповідає їм взаємністю. Український світ та русскій мір закономірно віддаляються один від одного... Найбільші шанси підібрати голоси опоюрідних братів у другому турі – у Зеленського та Тимошенко (якщо вони туди потраплять, звичайно).

Помітне також зближення Садового та Гриценка. Певне, Садовий зробив досить вчасно свій крок і мав добряче підсилити позиції Гриценка. Побачимо це наступного опитування.

До речі, вчинок Садового заслуговує на повагу. Чи багато ви пам'ятаєте українських політиків, які добровільно відмовились від передвиборчої гонки на користь іншого кандидата? Отож...

Зеленський продовжує бути кандидатом, який об'єднує українців – електорат інших кандидатів ставиться до нього з прихильністю (відносною, звичайно). Зеленський навіть дещо покращив цей показник у порівнянні з попереднім дослідженням.

На другому місці за цим показником, як і минулого разу, Тимошенко. А на третьому несподівано... Порошенко! Чому несподівано? Бо минулого разу він був другим з кінця.

Ще можна помітити, що найбільш вигідним опонентом (ну за виключенням Бойко) у другому турі для Порошенка був би Гриценко – бо електорати Зеленського, Тимошенко та опоюрідної трійки розподілять свої голоси між ними приблизно однаково. Тож я не здивуюсь, якщо після об'єднання Гриценка та Садового про Гриценка ми почнемо чути лише позитив з екранів наших телевізорів.

Ну а загалом візуалізовані деталі дивіться на картинці нижче та самі робіть свої висновки. Шануймося!

5c7ec4ea77c60.jpg