Публічне зізнання президента в злочинній бездіяльності напередодні вторгнення – це лютий треш! Нагадаю, глава держави заявив, що влада знала про вторгнення, але майже рік нічого не робила, щоб не спровокувати паніку. Таке собі інфантильне виправдання для власного електорату. Здається, верховний головнокомандувач навіть не усвідомлює, що тим самим бере на себе відповідальність за тисячі жертв, яких можна було б уникнути.

Як на мене, промовистими є причини такої поведінки. По-перше, серйозна підготовка до війни (риття окопів, термінова закупівля зброї, евакуація населення тощо) сприймалася б у Москві як виклик. Тому не дивно, що для української влади, яка «постійно шукала миру», такий крок був неприйнятним. Простіше кажучи – було страшно, а тому слабо́.

По-друге, паніка, про яку розповідав президент, справді загрожувала, але не так державі, як безпосередньо владі, бо переполох міг негативно позначитися на рейтингах! Думаю, не треба пояснювати, що йдеться про найболючіше питання для Володимира Зеленського і його команди. Довелося б призупинити будівництво доріг, тобто відмовитися від найефективнішого засобу підвищення популярності, витратити чималі кошти на не зовсім зрозумілі для простого загалу речі і т.д. Тому на Банковій вибрали заспокійливу бездіяльність (пригадуєте «шашлики у травні»?) як спробу «пропетляти». Не вийшло...

Тепер влада намагатиметься пов'язати обурливу реакцію, себто публікації, коментарі і пости з цього приводу винятково з порохоботами і використати ситуацію на свою користь. Адже можна вкотре звинуватити свої головних політичних конкурентів у розбраті під час війни. На Банковій вперто не хочуть усвідомлювати, що в Україні існує громадянське суспільство, представники якого є прихильниками різних політичних сил. Слуги народу так і не зрозуміли, що в цій країні ні в кого немає монополії на істину, а громадяни воюють і гинуть насамперед за збереження своїх прав і свобод.

Вкотре переконуюся, що за вибір 2019 року нам таки доведеться заплатити надто дорогу ціну. Про можливі сценарії розвитку подій читайте тут.