Та, люди добрі, ну, було ж і вже не раз.
З 1169 року йде війна.
«І грабували вони два дні увесь город — Подолля, і Гору, і монастирі, і Софію, і Десятинну Богородицю. І не було помилування анікому і нізвідки: церкви горіли, християн убивали, а других в'язали, жінок вели в полон, силоміць розлучаючи із мужами їхніми, діти ридали, дивлячись на матерів своїх. І взяли вони майна безліч, і церкви оголили од ікон, і книг, і риз, і дзвони познімали всі.»
«І був у Києві серед усіх людей стогін, і туга, і скорбота невтишима, і сльози безперестаннії».
Чи 1708 рік може пригадаємо?
«Жінки і діти на вістрях шабель», «Всі мешканці Батурина, незважаючи на вік і стать, вирізані, як наказують нелюдські звичаї московитів», «Вся Україна купається в крові. Меншиков показує жахи московського варварства».
 
1919? 1933? Про що розказати?
Та ніколи вони від нас не віддовбуться!
Мені ще писали коменти «не концентруйтеся на наших бідах», «ти занадто багато пишеш про наші трагедії», «пережили це — та й годі!»
Та матері їх ковінька! Ми не пережили це. Ми це переживаємо весь час! І переживатимуть наші діти й онуки, якщо ми з цим тут і зараз не покінчимо.
 
Ви вже вибачте, що я тут знову до вас зі своїми реквізитами, але найсильнішій армії світу потрібні тєпліки, турнікети, тактичні рукавиці, пнб, наколінники і решта. Везу з рук в руки. Кидайте друзям, просіть про допомогу діаспору, а вони хай просять своїх. Треба допомога.
5168755460187145 (Приват)
4441114420794578 (Моно)
 
Тільки Чорнобаївка! Тільки хардкор!
Авторку ілюстрації шукайте в інсті: @natashale777
Там у неї ще багато моцного.