Володимир Зеленський підписав закон про олігархів. Ротація уряду на третину пройшла у передбачуваному режимі та під акомпанемент непристойного жесту Гео Лероса на адресу президента. Арсен Аваков повернувся до інформаційного простору. Кліматичний саміт у Глазго подарував Володимиру Зеленському можливість поговорити зі «старшими». Україна відновила комерційний імпорт електроенергії  з Білорусі.

Ухвалений  парламентом з порушенням норм регламенту закон проти олігархів 5 листопада був підписаний Володимиром Зеленським. Той висловив впевненість, що ухваленню закону олігархи чинили опір, але тепер навіть найбагатшим бізнесменам в Україні доведеться розпрощатися зі звичкою купувати депутатів. Цікаво, чи з'явилася ця звичка у бізнесменів, дотичних до «Великого будівництва» — улюбленої іграшки Зеленського?

Відставка п'яти членів уряду та призначення чотирьох нових урядовців в Україні не перетворилася на головну політичну подію тижня. Прем'єра Дениса Шмигаля куди більше хвилює опалювальний сезон.  Тому все пройшло до певної міри буденно, у відповідності з раніше анонсованими прізвищами. Хіба що колишній «слуга народу» Гео Лерос просто з парламентської трибуни показав президенту непристойний жест, наголосивши, що він не боїться переслідування з боку президентського офісу. За словами голови фракції «Слуга народу» Давида Арахамії, звільнені члени уряду не звітували через брак часу, ну а новопризначені зі зрозумілих причини обмежилися деклараціями.

Гучно нагадали про себе нещодавні відставники. Арсен Аваков, витримавши гросмейстерську паузу, в ефірі телеканалу  «Україна24» завдав потужного інформаційного удару по позиціях Зеленського та його команди. Дмитро Разумков оголосив про створення міжфракційного об'єднання «Розумна політика» з претензією на вплив на ситуацію в парламенті. Якщо у Авакова є партія «Народний фронт», до Разумкову доведеться попрацювати над створенням та запуском власного політичного проєкту. Відзначу – у доволі несприятливих умовах.

Президент України взяв участь у Конференції з питань змін клімату у Глазго. Справедливості заради, варто зауважити, що його теза про глобальне потепління у міжнародних відносинах погано корелюється з сучасною ситуацією. Проте важливим епізодом у перебуванні Зеленського у Глазго став не потиск руки Джозефа Байдена, а розмова з Ентоні Блінкеном, який протягом останнього часу глибше за президента США опікується українськими проблемами. Зокрема, активізацією руху російських військ неподалік кордону з Україною.

Ще один цікавий факт початку листопада – відновлення комерційного експорту електроенергії з Білорусі в Україну. Цікаво, як це позначиться на риториці українського політичного керівництва на адресу Лукашенка, який раз по раз дозволяє собі агресивні випади на адресу України. Показовим виглядає не лише факт енергетичного ембарго з боку Росії, яке можна пояснити активізацією мілітарної складової, але і початок імпорту електроенергії Україною на старті опалювального сезону. Розумному – досить.