Популярність Володимира Зеленського та «Слуги народу» суттєво похитнулася. Ведучі ток-шоу «Зворотній відлік» на UA:Перший заявили про тиск з боку президентського офісу. Володимир Зеленський запропонував знижку на транзит газу територією України. Президент знайшов можливість прийняти голову КМДА Віталія Кличка. У Києві побував міністр оборони США Ллойд Остін. Путіна продовжує публічно висловлювати турботу про стан української ГТС.

КМІС зафіксував суттєве (на 8% порівняно з вереснем цього року) падіння рейтингу Володимира Зеленського. У «Слуги народу» ситуація ще гірша: партія влади поступилася першістю «Європейській солідарності». Хоча розрив між політичними силами складає менше відсотка, вектор руху їхньої популярності різний. Конфлікт «слуг» з Дмитром Разумковим, проблемна підготовка до опалювального сезону, мабуть, вторинні причини падіння рейтингу Зеленського та його політичної команди. Навряд чи ситуацію змінить на краще обрання лідера партії «Слуга народу» Олександра Корнієнка першим віце-спікером Верховної Ради.

Куди важливішими підставами зменшення популярності влади є  зарозумілість її топ-представників та прагнення встановити власне домінування всюди, де це лише можливо. Заява ведучих ток-шоу «Зворотній відлік» на телеканалі UA:Перший  Мирослави Барчук та Павла Казаріна про тиск з боку президентського офісу підтверджує це припущення. Політична осінь в Україні відтак стає все більш спекотною.

Цікаво на цьому тлі виглядає зустріч на Банковій Володимира Зеленського та столичного мера і голови КМДА Віталія Кличка. Навряд чи можна говорити про припинення протистояння між президентом та керівником столиці, тим більше, що представники «Слуги народу» у Верховній Раді прагнуть ухвалити нову редакцію закону «Про столицю». Віталій Кличко, зі свого боку, заявив про намір ініціювати відновлення у Києві районних рад, які було ліквідовано у 2010 році.

Початок опалювального сезону в Україні збігся у часі з амбітною пропозицією Володимира Зеленського закордонним партнерам. На тлі неприхованого прагнення Росії якнайшвидше запустити NordStream2, підкріпленого енергетичним шантажем європейських споживачів, офіційний Київ відповів готовністю зменшити на 50% вартість транзиту газу власною територією. Очевидно, цей крок повинен не лише перетягнути симпатії політиків Європейського Союзу на бік України, але і сприяти політичному зближенню Києва та Брюсселя. Невипадково міністр закордонних справ Дмитро Кулеба з підвищеним оптимізмом вимагав у ЄС надати Україні європейську перспективу та висловлював впевненість, що Україна разом з партнерами по Асоційованому тріо Грузією та Молдовою потрапить до наступної хвилі розширення ЄС.

Новий стимул інтересу до євроатлантичної інтеграції подарував Україні міністр оборони США Ллойд Остін. Він чітко дав зрозуміти, що Штати підтримуватимуть Україну і надалі, а двері НАТО для нашої країни відкриті. Візит Остіна було підкріплено передачею нашій країні нових партій американської військової допомоги, в тому числі – ПТРК Javelin. Євроатлантичні реверанси Ллойда Остіна викликали занепокоєння Владіміра Путіна, якого перспектива вступу України до НАТО публічно хвилює не менше за технічний стан української ГТС.  Її Путін, як відомо, дискредитує регулярно.