Аби керувати міністерством не обов'язково мати великий досвід, бути фахівцем у своїй справі. Достатньо покладатися на допомогу татка, який подарує тобі ціле міністерство. Приблизно так було з «міністром сільського господарства ЛНР» Русланом Сороковенком.

Головний аграрій «республіки» не має ніякого відношення до сільського господарства. Він, завдяки підтримці свого татка, відомого в місті майора «Беркута», просувався по правоохоронній лініі. Майбутній «міністр АПК» вищу освіту отримував в міліцейському вузі. Закінчивши Луганський державний університет внутрішніх справ, майбутній голова «республіканського» мінагро спробував свої сили в якості оперативного співробітника. Та менше ніж за рік зрозумів, що бути «опєром» — то не для нього. І пішов рядовим клєрком в один з комерційних банків в обласному центрі.

Тим часом його тато, майор «Бєркута» Віктор Сороковенко залишив органи, кількома чарівними маніпуляціями отримав у власність один зі ставків рибгоспу в Станично-Луганському районі (під Луганськом – примітка для немісцевих). Майор Сороковенко торгував свіжою рибою та влаштовував «рибі тури» для представників місцевої, любителів рибної ловлі.

Так було до весни 2014. Доки Сороковенко-старший не вирішив, що треба молодшого терміново в «руську весну» просувати. Так Руслан Сороковенко став комендантом в батальоні «Зоря» (відповідний запис можна знайти на сайті «Миротворець»). Для тих, хто не в курсі, цим незаконним збройним формуванням командував нинішній лідер «ЛНР» Ігор Плотницький. Для гордої «республіки» «Зоря» стала справжньою кузнею керівних кадрів. Багато вихідців з «батальйону» пішли в «уряд» «ЛНР». От і Сороковенко, який на безпечній відстані від передової розподіляв продовольчі пайки, пішов «по профілю» — в АПК.

9c877cf331-0.jpg

Тут, аби окреслити увесь фронт робіт аграрного «міністра», уточнимо, що значна частина посівних площ в Луганській області знаходиться на непідконтрольній бойовикам території. «Республіканцям» дістався промисловий південь Луганщини. Якщо в цифрах, то, за офіційними даними, під контролем бойовиків опинилося 9 % посівних площ регіона. Та й окремого слова варта якість цих земель. Південь області ніколи рекордними врожаями на славився. От на цій території і доводиться «міністру» Сороковенко створювати видимість того, що в «ЛНР» є сільське господарство.

Головний аграрій «республіки» на відміну від своїх колег не встиг позначитись гучними скандалами. Його пока ще не звинуватили в розкраданні бюджетного майна (тим більше, що розкрадати нема чого). Але, враховуючи кадрові тенденції в «ЛНР», можна зробити висновок, що і Сороковенко не застрахований від підвалу. Коротше, подивимось. Далі в будь-якому разі буде цікаво!