Господи, як же я втомилась від цього серіалу. Але маю це робити. Продовжуємо  наш культовий серіал на теренах України " Особливості закупівлі Міністерства оборони" .

 

В серіях. Як ви любите. 

 

Серія перша. 

На початку широкомасштабного вторгнення народні депутати "трохи" розбіглися, Уряд прийняв декілька постанов, якими намагався допомогти втримати фронт.

Серед таких постанов була постанова КМУ від 2 березня 2022 р. № 178 "Деякі питання обкладення податком на додану вартість за нульовою ставкою у період воєнного стану", за якою з метою виконання мобілізаційних завдань в умовах воєнного стану.  

 

Серія друга. 

Цією постановою було установлено, що до припинення чи скасування воєнного стану операції з постачання товарів ПММ  (бензин, диз.паливо, оливи, авіаційне паливо) для  забезпечення транспорту ЗСУ, НГ, СБУ, ГУР, Прикордонників ( усіх коротше) обкладаються податком на додану вартість за НУЛЬОВОЮ СТАВКОЮ. 

 

При цьому є посилання на норму Податкового кодексу  підпункту "г" підпункту 195.1.2 пункту 195.1 статті 195 де така  можливість передбачається. Не хочу грузити вас юридичними тонкощами — це нудно. 

 

Зауважу, що норма прописано дійсно криво.

 

Серія третя. 

 

Отже, з березня  2022 року Міністерство оборони України  зважаючи на прив'язку даної постанови та до того, що всі податківці у кого можна було б спитати були десь в Закарпатському ТрО, прийняло рішення придбавати ПММ без ПДВ лише в межах мобілізаційних планів, як вказано в постанові, а у всіх інших випадках – з ПДВ.

 

Серія четверта. 

Приходить моя улюблена Державна аудиторська служба України і ліпить МО закупівлю палива з ПДВ — як збитки державі. 

А ТУТ САМЕ ЦІКАВЕ!!!!!

 

При проведенні аудиту НГШ, Прикордонників, СБУ, ГУР, які купували паливо БЕЗ ПДВ Держаудитслужба їм також визнає ЗАКУПІВЛЮ ПАЛИВА БЕЗ ПДВ ЗБИТКАМИ ДЕРЖАВИ. 

 

Серія пʼята. 

В департаменті державних закупівель починаються слідчі дії. В деяких військових частинах, які закуповували також хто з ПДВ, хто БЕЗ ПДВ — починають відкривати кримінальні справи. 

 

Серія шоста. 

Наразі ми маємо хаос через цю постанову. 

- МО  на централізованих закупівлях ПММ продовжує стояти на своїх позиціях і збирається купувати нові партії ПММ з ПДВ;

- Військові частини на децентралізованих закупівлях в переважній більшості виконують рішення ДАСУ і купують без ПДВ.

- Нацгвардія, прикордонники – теж.

 

Ми зараз маємо закупити велику кількість пального централізовано для ЗСУ. 

 

То в мене знову питання до Кабінет Міністрів України до Міністерство фінансів України до Державної аудиторської служби, до Державна податкова служба України, до пана Гетьманцева. 

 

ЯК МИ МАЄМО ЗАКУПОВУВАТИ ПММ ???? 

З ПДВ чи без????

 

І питання друге. Може ви почнете працювати і наведете лад в нормативній базі???? 

 

Друге питання риторичне, але щоб воно було не риторичне, поширюйте. Бо тільки публічність дає змогу їх хоч якось розшевелити. Це як раз ваша допомога мені.